Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Znane i nieznane funkcje grilla gazowego

Grille gazowe, posiadają szereg funkcji z których nie zdajemy sobie sprawy, możemy je podzielić na te funkcjonalności techniczne związane z budową grilla, wyposażeniem i możliwymi akcesoriami. Ważne w grillowaniu są funkcje technologiczne oraz te socjalne czy jako kto woli społeczne, które często są mniej oczywiste a są równie ważne a czasem nawet ważniejsze dla właściciela grilla niż te techniczne czy technologiczne. Chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami w zakresie o którym pisze powyżej?

Nowy sezon grillowy przez nami i zapewne potencjalni nowi właściciele grilli zaczną od stycznia „przeczesywać „wszelkie forma internetowe w poszukiwaniu informacji o grillu jaki zechcą zakupić. Mam nadzieję, że aspekty które poruszę poniżej pozwolą podjąć właściwą decyzję przy zakupie.

Do technicznych funkcji które wiążą się z dodatkowym wyposażeniem jakie znajdziemy w grillu możemy zaliczyć:

 • Funkcje rożna bardzo często z dedykowanym palnikiem
 • Kuchenka boczna, dzięki której możemy podgrzewać sosy itp. potrawy jak na zwykłej kuchni gazowej.
 • Ilość palników zainstalowanych pod rusztem, które emitują ciepło
 • Budowa piekarnika grilla, który będzie uławiał grillowanie ponieważ nasz grill będzie się np szybciej nagrzewał ale też dłużej trzymał temperaturę.
 • Trwałość urządzenia i komfort obsługi związana z użytymi materiałami z jakich są wykonane grille.

Podczas spotkań klientami staram się ich uświadomić, że kupują nie tylko grilla gazowego ale coś więcej i o tych mniej znanych funkcjach technologicznych i socjalnych chciałby napisać.

 • Grill zastępuje nam strefę kuchenną w domu i jednocześnie umożliwia przygotowywanie potraw takich, których przygotowanie wymaga dymu wędzarniczego np.; grillowanie w dymie z użyciem skrzynki do grillowania.
 • Poznawanie technik kulinarnych – to rozwijająca funkcja grillowania, no bo przecież ile można jeść karkówki i kiełbasy z grilla. Jeszcze kilka lat temu sam nie przypuszczałem że na grillu można przyrządzić smaczną pizzę, upiec chleb, usmażyć jajka i przygotować inne wykwintne specjały, wykorzystując kamień do pizzy czy płytę żeliwną
 • Niecodzienne serowanie dań. Zaskocz biesiadników swoimi umiejętnościami i podaj danie w niecodzienny sposób. Bardzo duże zaskoczenie widzę na twarzach swoich klientów jak omawiam grillowanie na desce cedrowej czy klonowej. Jak to można grillować na desce? Nie spali się? Jak smakuje takie danie? Nie wkręca nas Pan? To najczęstsze pytania jakie zadają mi klienci. Jeśli jeszcze dodam że można na tej na takiej wyszukanej zastawie stołowej serwować rybę czy żeberka to miny gości bezcenne.
 • Korzystanie z nowoczesnej technologii – Wiem, wiem co może być nowoczesnego w grillowaniu, uruchamiasz grilla kładziesz danie na ruszt i po kilku minutach jest już gotowa potrawa. Okazuje się jednak jeśli chcemy przygotować perfekcyjne danie to technologia ma znaczenie.  Szereg akcesoriów jak np.; termometr z sondami do pomiaru temperatury wewnątrz potraw będzie pomagało nam odnieść spektakularny sukces w grillowaniu. Co ciekawe aktualnie termometry cyfrowe są na tyle zaawansowane, że posiadają wgrane ustawienia dla poszczególnych rodzajów mięsa. W połączeniu z aplikacją w telefonie możemy sprawie i komfortowo kontrolować cały proces grillowania.
 • Funkcja relaksu dla mnie jedną z najważniejszych funkcji grilla, tak to wcale nie żart. Próżno jest szukać na panelu sterowania obok wielu pokręteł i dodatkowego wyposażenia funkcji relaksu. Jednak ilekroć po trudnym dniu pracy kiedy nie łatwo o szybkie wyłączenie emocjo, to gdy zaczynam grillować jakoś łatwiej się wyluzować, po prostu skupiam się na przygotowaniu dań na kolację i zapominam o trudach dnia codziennego.
 • Grillowanie sprzyja kontaktom sąsiedzkim , bo aromatyczny dym powoduje że sąsiad przyjdzie się przywitać i zapytać co tam dzisiaj tak ładnie pachnie na ruszcie, a przy okazji już nie musi mnie namawiać na szklankę złocistego płynu czy lampkę wina.
 • Wieczorna kolacja przy grillu we dwoje jest też okazją aby pobyć ze swoją ładniejszą czy mniej urodziwą połówką sam na sam i może naprawdę zaskoczyć obie strony. Grillowanie może być naprawdę ciekawym pomysłem na romantyczny wieczór.

Posiadanie grilla może nie tylko zaspokoić nasze potrzeby, ale może wnieść w nasze codzienne rutyny pewne zmiany o których nie zdawaliśmy sobie sprawy. Zapach kiełbasy i spożywanie piwa, spędzanie czasu wolnego  czy spotkania towarzyskie przy grillu to coś oczywistego co kojarzy nam się z grillowaniem ale czy to powinny byc jedynie skojarzenia z grillowaniem. Mam nadzieję, że przestawiłem a tym artykule nieco inne spojrzenie na niektóre funkcjonalności grilla i pozwoli to na pełniejsze wykorzystywanie możliwości grilla.

Zostaw komentarz