Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Szczotka Baron ze sprężynkami

Szczotki do czyszczenia grilla Broil King

Jednym z podstawowych akcesoriów, które są na wyposażeniu użytkowników grilli to różnego rodzaju szczotki do utrzymywania czystości naszych urządzeń.

No cóż jeśli posiadamy wysokiej klasy grilla, to zapewne staramy się utrzymać go w odpowiednim stanie technicznym i higienicznym. W naszych staraniach w utrzymaniu grilli w należytym stanie pomagają nam producenci oferując szeroka gamę przyborów. W ofercie amerykańsko-kanadyjskiego producenta grilli marki Broil King znajdziemy kilka rodzajów szczotek, którymi możemy wyczyścić ruszty, aromatyzery lub dna piekarników w grillach. Podczas używania szczotek do czyszczenia musimy przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze:

Po zakończeniu grillowania, pozostałości po potrawach, które zostaną na ruszcie musimy wypalić. Poddając je pirolizie, tłuszcz się wypali a białko i inne pozostałości z potraw po prostu się zwęglą i dopiero możemy przystąpić do szczotkowania rusztu.

Co się będzie działo jak nie wykonamy czynności wypalenia pozostałości potraw z rusztu?

Czyszczenie szczotką rusztu na którym są pozostałości z potraw możemy przyrównać do mycia zębów kiedy jeszcze nie wszystko udało nam się skonsumować. Szczotka będzie się szybko zapychała fragmentami pokarmu, jeśli nie wypalimy pozostałości na ruszcie , nawet najlepsza szczotka będzie się zapychała, tłuszcz będzie się rozsmarowywał i efekt będzie daleki od oczekiwanego. Brudny ruszt przy ponownym grillowaniu będzie przyprawiał nasze potrawy zapachem spalenizny oraz okopcał nasze dania, negatywnie zmieniając ich aromat, wygląd oraz smak a przecież nie o taki efekt nam chodzi.

Po drugie:

Nasza szczotka do czyszczenia grilla musi być w dobrej kondycji, czysta bez ubytków we włosiu i bez zdeformowanych włosów, możemy ją porównać do szczoteczki do zębów, która jeśli jeśli jest zużyta to słabo myje zęby i w końcu ja po prostu wymieniamy na nową.

Brudną szczotką, która jest już dosyć wyeksploatowana, posiada mało włosów, lub są one zdeformowane,  nie da się dobrze wyczyścić grilla. Szczotkę do czyszczenia grilla też należy sukcesywnie wymieniać analogicznie jak szczoteczkę do zębów.

W zasadzie po każdym sezonie  lub po trzech miesiącach używania szczotki należy ją wymienić na nową lub wymienić głowice czyszczące na nowe.

Czysty ruszt i czysty grill z pewnością odwdzięczy się nam długim bezawaryjnym okresem użytkowania i  smacznymi potrawami.

Zainteresowanych tematyką utrzymania w czystości i sprawności grilla gazowego zapraszam do zapoznania się z artykułem gdzie omawiam jak dbać o grilla który znajduje się tutaj

Sprawdźmy zatem co oferuje nam firma Broil King jeśli chodzi o narzędzia do szczotkowania.

Szczotka do rusztów Heavy Duty z palmy 65228 Szczotka do rusztów HD z włosów palmy posiada sztywne i jednocześnie miękkie włosie z palmy kokosowej. które bardzo dobrze czyszczą ruszt w grillu. Dzięki długiej rękojeści bez obaw wyczyścisz gorący ruszt (do 232°C).

Bardzo fajnym elementem w szczotce jest skrobak oraz chlapacz osłaniający przed odpryskującym tłuszczem. Długość szczotki to 50.8 cm

Szczota Heavy Duty występuje również w włosiem ze stali szlachetnej, zainteresowanych odsyłam do oferty, którą znajdziesz tutaj

Szczotka Baron ze sprężynkami 65600 Szczotka Baron ze sprężynkami to unikalne rozwiązanie, które można znaleźć tylko w ofercie akcesoriów marki Broil King.

Szczotka Baron ze sprężynkami

Dzięki temu, że sprężynki w szczotce Baron są wykonane ze stali szlachetnej i są elastyczne dosięgają nawet trudno dostępnych zakamarków. Łatwość użycia i efektywność szczotki, uczynią z każdego sprzątania grilla przyjemność, Warto dodać że w zestawie ze szczotką znajduje się wymienna głowica.

Szeroka szczotka z włosiem z palmy 65648 Szeroka szczotka z włosami z palmy kokosowej to  najnowsze rozwiązanie firmy Broil King zgodne z aktualnymi trendami ekologii. Szczotka przeznaczona do czyszczenia rusztu.

Szeroka szczotka z włosiem z palmy

Twarde włosie palmy doskonale sprawdza się do czyszczenia rusztów, zaletą tej szczotki jest to, że nie ściera powłoki zewnętrznej rusztu, w przypadku utraty włosa w szczotce po prostu on się spali. Takie rozwiązanie zapewnia większe bezpieczeństwo użytkownikowi, szczotki doskonale sprawdzi się do czyszczenia gorącej powierzchni rusztu poniżej 232ºC.

Wymiary: długość 45 cm, szerokość 16 cm

Szczotka szeroka występuję również jako Szczotka szeroka 65641 z włosami ze stali szlachetnej.

Szeroka szczotka

Szczotka Baron z włosiem z palmy 64038 Szczotka Baron z włosiem z palmy kokosowej zapewnia efektywne czyszczenie rusztów i zakamarków grilla, przy tym poprawia bezpieczeństwo użytkownika.

Włosy szczotki Baron  są elastyczne i dobrze  dopasowują się do czyszczonej powierzchni. Szczotka idealnie sprawdza się przy czyszczeniu gorącej powierzchni rusztu poniżej 232ºC. Zestaw zawiera trzy głowice w tym dwie które są wymienne.

Lodowa szczotka do rusztów 65679 Lodowa szczotka do rusztów to nowotarskie rozwiązanie pozwalające na czyszczenie gorących rusztów  przy użyciu gorącej pary, która powstaje po zetknięciu się  lodowej końcówki szczotki z gorącym rusztem.

Dokładnie recenzują tą szczotkę w artykule na blogu, który znajduje się tutaj. Zestaw zawiera formę i uchwyty na trzy lodowe wkłady do szczotki.

Szczotka nylonowa 65643 Szczotka do czyszczenia  chłodnego rusztu w grillu.

Szczotka nylonowa

Nylonowe  sztywne twarde włosie bez problemu usuwa zanieczyszczenia z powierzchni rusztu. Szczotka odporna jest na temperaturę do 120°C i  jest bezpieczniejsza dla użytkownika od szczotek z włosiem ze stali.

Szczotka z nasadką Imperial 64014 Szczotka z nasadką Imperial to profesjonalne akcesorium do grilla wykonane ze stali nierdzewnej, ebonitowy uchwyt zapewnia dobre trzymanie narzędzia podczas czyszczenia.

Szczotka z nasadką Imperial

Szczotka posiada zaczep do zawieszania. Szczotka jest tak zaprojektowana aby można było samodzielnie wymieniać głowice a dodatkowa nasadka znajduje się w komplecie.

Szczotka cylindryczna 77642 Szczotka cylindryczna posiada skrętnie uformowane włosy ze stali szlachetnej, które doskonale zagłębiają się w ruszt.

Niewątpliwą zaletą tej szczotki jest jest poręczny kształt i efektywność czyszczenia powierzchni.

Podsumowując ten materiał z pewnością do konserwacji grilla dobrze używać sprawdzonych wysokiej jakości narzędzi, oferta Broil King jest pod tym względem bardzo bogata.

Jeśli chcemy być bardzo ekologiczni to polecam te szczotki, które posiadają wymienne głowice z włókien kokosowych.

Zostaw komentarz