Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Żeliwna brytfanna do żeberek

Żeliwna brytfanna do żeberek 69610 firmy Broil King

Kulinarni profesjonaliści w swoim akcesorium posiadają naczynia wykonane z żeliwa doceniając ich niezwykłe właściwości w przygotowywaniu potraw.

Wiele w naszym życiu zawdzięczamy postępowi technologicznemu takim przykładem są też naczynia z żeliwa, kiedyś praktycznie obecne w każdej kuchni dobrej Pani domu. Ludzie odkryli, że przyrządzanie potraw w naczyniach żeliwnych pozwala uzyskiwać niesamowite efekty kulinarne.

Wystarczy zamknąć mięso czy inne składniki w żeliwnym garnku przykryć pokrywką oraz  ustawić na ognisku a długie oddziaływanie ciepła na potrawę daje niesamowity efekt. Dania przygotowywane w żeliwnych garnkach charakteryzowały się wybornym smakiem, ponieważ przyprawy przez cały czas oddziaływamy na potrawę, która była zamknięta w naczyniu.

Żeliwo z racji dobrych właściwości akumulacji ciepła, powodowało, że naczynie żeliwne stabilizowało temperaturę wewnątrz oraz zatrzymywało wilgoć w potrawie. Nawet jak ognisko czy palenisko wygasło, to żeliwo nadal „trzymało” temperaturę. Dzisiaj nowoczesne rozwiązania kuchenne, garnki ze stali szlachetnej, brytfanki pokryte teflonem oferują inne rozwiązania niż mogły doświadczać nasze babcie czy dziadkowie ale tradycyjna technologia nadal uczestniczy w naszych kuchniach, ponieważ ciężko zastąpić naczynia żeliwne.

Producent grilli gazowych oraz grilli na pellet firma Broil King oferuje szeroki wybór akcesoriów dedykowanych do stosowania w grillowaniu i posiada interesującą propozycję nawiązującą do tradycyjnych rozwiązań, a jest nią  Żeliwna brytfanna do żeberek 69615

Żeliwna brytfanna do żeberek

Naczynie to stworzone z myślą o przygotowywaniu potraw w klasyczny sposób, dzisiaj tradycyjne ognisko o którym pisałem powyżej zastępują nam nowoczesne grille tej marki, ale żeliwo dalej jest niezastąpione.

Brytfanna w wewnątrz posiada ażurowy ruszt wykonany ze stali szlachetnej, dzięki czemu pieczone mięso nie leży na dnie naczynia gdzie mogłoby gotować się we własnych sokach. Dzięki temu rozwiązaniu mięso będzie pełne wilgoci, która zostało uwięzione w brytfannie ale jednocześnie skórka będzie nadal chrupiąca.  Dzięki zastosowaniu żeliwnej brytfanny Twoje żeberka będą gotowe w czasie około 1 godziny. Brytfannę możemy ustawić bezpośrednio na  aromatyzerach lub na ruszcie.

Wymiary brytfanny to 44,5 x 17,5 x 18 cm, co pozwala umieścić w jej wnętrzu całkiem spory kawałek mięsa.

Ponieważ brytfanna waży ponad 7 kg bezpiecznie będzie używać do przenoszenia skórzanych rękawiczek 60628, które doskonale izolują termicznie dłonie oraz przedramiona przed wysoką temperaturą.

Rękawice skórzane

Jeśli w trakcie przygotowania potraw chcielibyśmy zmierzyć temperaturę, rekomenduję zastosować termometr do błyskawicznego pomiaru temperatury 61825 , który praktycznie natychmiast pokaże nam temperaturę wewnątrz potrawy.

Termometr do błyskawicznego pomiaru temperatury

Aha po wyjęciu brytfanny z grilla, byłoby dobrze odłożyć ją na boczną półkę, ze względu bezpieczeństwa lepiej nie przemieszczać się z ciężkim gorącym naczyniem w pobliże osób oczekujących  na smaczne aromatyczne kąski. Półkę boczną możemy zabezpieczyć Silikonową matą na półkę boczną 60009 , która pozwoli nam stabilnie ustawić żeliwną brytfannę na półce, dodatkowo mata zabezpieczy powierzchnię półki przed zarysowaniem, a jeśli podczas nakładania porcji co nieco nam skapie na matę to można ją bardzo łatwo oczyścić.

Silikonowa mata na półkę boczną

Warto w grillowaniu podchodzić kompleksowo do usprawnień, wyposażyć się w dobre akcesoria, które będą przydatne podczas przygotowywania również innych potraw a przy tym pozwolą nam wygodnie i bezpiecznie grillować.

Zostaw komentarz