Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

zestaw do grillowania Broil King

Pizza z grilla Broil King- smacznie i szybko

Prawie każdy kilka razy do roku konsumuje pizzę i może ta zamówiona w restauracji ma swoje zalety ale przecież nic nie ciszy tak bardzo jak pizza wykonana własnoręcznie. Dla posiadaczy grilli gazowych marki Broil King mam bardzo dobra wiadomość. Na grillu można upiec pizzę i to wcale nie jest żart.

Pieczenie pizzy na grillu

W dobrych grillach osiągnięcie temperatury powyżej 300 oC jest oczywiste a pizza potrzebuje wysokiej temperatury podobnej do tej jaka osiągają piece do pieczenie pizzy. No tak ale jak upiec pizzę? Wystarczy arsenał domowych akcesoriów do grilla doposażyć w kamień do pizzy. Kamień taki znajdziemy w ofercie Broil Kinga.

Akcesoria Broil King do pizzy
zestaw do grillowania Broil King

Gotowy zestaw do pizzy zawiera metalowy stelaż na którym układamy kamień wykonany z kordierytu. W skład zestawu wchodzi jeszcze drewniana szufla z długim trzonkiem tak aby wkładanie pizzy i jej zdejmowanie było bezpieczne. Cały zestaw jest wykonany z bardzo dobrych materiałów z dbałością o wysoką jakość. Stalowy stelaż wyposażony jest w uchwyty tak by  można było w wygodny sposób cały zestaw umieścić na grillu. Dla bezpieczeństwa  rekomenduje używać rękawic które będą dodatkowi ochraniały dłonie przed  wysoka temperaturą. W ofercie Broil Kinga  znajdziemy kilka rodzajów od tych wykonanych z silikonu aż do grubych rękawic.

Dla budżetowców Broil King oferuje sam kamień  do pizzy wykonany z kordierytu bez dodatkowych akcesoriów. Kamień do pizzy posiada specjalne frezowane wgłębienia które pozwalają na skuteczne odprowadzenie wilgoci z ciasta i oczywiście wytłoczony napis Broil King dla zwolenników tej marki.

W zasadzie to do wersji budżetowej  kamienia do pizzy zalecam doposażyć się w łopatkę do pizzy, takie akcesorium kuchenne  również znajdziemy w ofercie Broil King. Łopatka jest wykonana z stali nierdzewnej, posiada składaną rączkę a jej uchwyt posiada miękki materiał a wszystko po to by operowanie łopatka było komfortowe.

rękawice
Pizza grillu – porady

No tak, skoro już wiemy co może nam się przydać do pieczenia pizzy na grillu to pozostaje odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób przygotować pizzę.

Na ruszcie grilla należy umieścić kamień i ustawić na pokrętłach taka moc aby grill osiągnął temperaturę w przedziale 280-300 oC. Kamień musi się rozgrzać i na to potrzeba około 10- 15 minut przy grubościach kamienia powyżej 2 cm czas ten może dochodzić nawet do 30 minut. Oczywiście nagrzewanie przeprowadzamy przy zamkniętej pokrywie. Nagrzewanie można prowadzić w sposób konwekcyjny to znaczy pod kamieniem nie powinien palić się palnik, taki sposób będzie nam gwarantował równomierne nagrzanie  się kamienia do pizzy a później lepszy efekt pieczenia pizzy.

Samą pizzę po nagrzaniu się kamienia umieszczamy na kamieniu używając wyżej opisanych szufli lub łopatki i zamykamy pokrywę piekarnika. Pizzę pieczemy około 6-8 minut w zależności od grubości ciasta.

Przepis na oryginalna włoską pizzę znajdziesz tutaj.

Smakoszom pizzy życzę Smacznego!

Zostaw komentarz