Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Płyta żeliwna do grilla – czy warto kupić?

Dodatkowe akcesoria do grilla znakomicie poszerzają możliwości grilla gazowego, wielu użytkowników grillowania z pewnością zastanawia się nad zakupem płyty żeliwnej. Z jednej strony ruszt może wystarczyć do grillowania mięsa czy warzyw, z drugiej dołożenie płaskiej powierzchni do grillowania może dać nam nowe możliwości przygotowywania potraw na grillu. W tym artykule postaram się przybliżyć temat czy warto kupić płytę żeliwną do Twojego grilla?

Przy rozważaniu zakupu płyty żeliwnej do grilla gazowego trzeba po prostu wiedzieć do czego można wykorzystywać to akcesorium i jakie daje nam to korzyści.

Po pierwsze część rusztu grilla zastępujemy płytą i poza możliwością grillowania na ruszcie mamy podzieloną powierzchnie na dwie niezależne powierzchnię. Dzięki temu możemy grillować na ruszcie ulubionego steka czy karkówkę a obok na płycie można grillować owoce czy owoce na deser.

Po drugie, płyta żeliwna to powierzchnia na której możemy przygotować jajecznicę lub usmażyć naleśniki i doskonale zastąpi nam patelnię.

Po trzecie, delikatne i małe kawałki owoców morza mogą nam po prostu podczas grillowania na ruszcie przedostać się pod ruszt. Grillowanie małych kawałków na płycie daje pewność, że nasza potrawa nie zmieni miejsca wbrew naszej woli, co czyni grillowanie bardziej komfortowe.

Płyta żeliwna Gem / Porta-Chef

Po czwarte, z uwagi na to że płyta posiada wyższe krawędzie, soki i tłuszcz z grillowanych na płycie potraw zostaną na jej powierzchni. Podczas grillowania aromaty i soki z powierzchni płyty wnikają w potrawę wzmacniając i wzbogacając jej smak i zapach.

Po piąte, płyta jest obustronna, z jednej płaska a z drugiej strony posiada powierzchnię z rowkami, co pozwala na zachowanie dystansu grillowanej potrawy od powierzchni płyty co powoduję, że potrawy nie przywierają.

Płyta żeliwna Monarch/ Royal

Po szóste, płyta z uwagi na swoją grubość i żeliwo doskonale akumuluje ciepło i równomiernie je oddaje co powoduje równomierny rozkład temperatury i każdym miejscu na płycie masz jednakową temperaturę.

Po siódme, płyta żeliwna Broil King jest pokryta specjalną ceramiczną powłoką, która powoduje że potrawy nie przywierają tak łatwo do jej powierzchni i prościej ją utrzymać w czystości.

Odpowiedź na pytanie czy warto kupić płytę żeliwną, jest właściwie oczywista. Bez płyty nie będziemy w stanie wykorzystywać możliwości jakie daje przygotowywanie potraw na grillu gazowym. Płyta zwiększa istotnie funkcjonalność grilla i powinna się znaleźć na wyposażeniu grilla.

Zostaw komentarz