Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Grill Gazowy Baron 490 -nowy model 2021…. zaskakuje i to bardzo.

W 2021 roku na rynek wszedł odświeżony model grilla gazowego firmy Broil King a jest Baron 490.

Lifting modelu Baron 490 zaskakuje ilością nowoczesnych rozwiązań, które mają swoja inspirację z modelów z najwyższej półki  tego producenta ale też są dosyć unikalnymi rozwiązaniami.

Linia Baron seria 400 zawsze robiła wrażenie, ilekroć klienci wchodzili aby poznać ofertę grilli to Baron zawsze przykuwał uwagę. W tym modelu jest  coś  szlachetnego od razu widać że to model z wyższej półki, oczywiście poza wyglądem wrażenie robi również wielkość.

Czy można jeszcze ulepszyć doskonały model grilla? na to pytanie odpowiedzieli celująco inżynierowie i designerzy z firmy Onward Manufacturing Company, która zajmuję się projektowaniem i produkcją grilli z pod amerykańsko-kanadyjskiego znaku Broil King.

No może wystarczy tych wstępnych zachwytów i przejdźmy w takim razie do smaczków którymi raczy nasz Baron 490 w wersji z roku 2021.

Pierwsze nasze wrażenie przykuwa dolna część grilla gdzie chromowana listwa zdobi  dół szafki i w tej szafce jest kolosalna różnica w stosunku do poprzedniej wersji.  W nowym modelu dno szafki grilla wykonane jest z profilowanego tworzywa termoodpornego do którego montowane są boczne ścianki oraz drzwiczki i  tylna ścianka.

Rozwiązanie to powoduję że cała konstrukcja grilla jest bardziej sztywniejsza a w wyprofilowany otwór w dnie łatwo jest włożyć a później wyjąć butle z gazem.

Kolejna różnica jaką dostrzeżemy to piekarnik wykonany z odlewu aluminium z nowym rozwiązaniem na odbiór ocieku oraz aromatyzerami. Jeśli będziemy chcieli wyczyścić palniki tubowe to teraz zdemontujemy je w prostszy sposób.

Kolejnym intersującym rozwiązaniem jest możliwość ustawiania rusztów pod kątem. Dzięki temu jeśli grillujemy potrawy na ruszczcie, które wydzielają dużo płynów lub tłuszczu to system ustawienia a raczej pochylenia rusztów pozwala w lepszy sposób ich nadmiar odprowadzić do zbiornika na ociek.

A propos systemu zbierania płynów, to tu też jest zmiana w stosunku do wcześniejszego modelu, teraz wszystko obsługuję się w bardziej komfortowy sposób.

To jednak nie wszystko, ponieważ nowy Baron 490 oferuje nam jeszcze kilka ciekawostek, kuchenka boczna wyposażona jest większy palnik jaki do tej pory był stosowany chociażby w modelu  Regal.

Teraz przygotowywanie lub podgrzewanie potraw na bocznej kuchence będzie dużo bardziej komfortowe dzięki większej powierzchni rusztu a palnik jest wyższej jakości i trwałości. Dodatkowo na kuchence bocznej można stosować dedykowaną płytę żeliwną i zwiększyć powierzchnię do grillowania.

Mamy coś dla „gadżeciarzy”, mój znajomy który zapytał co najbardziej mi się spodobało w nowym grillu to bez wahania wyartykułowałem że podświetlane pokrętła mocy palników, no i tak dołączyłem do miłośników gadżetów.

No może jednak kilka zdań komentarza nad tym rozwiązaniem, często grillujemy kiedy już na dworze jest po zmroku a kontrola nad tym co się dziej na grillu może być nieco słabsza. Intensywność podświetlenia pokręteł zależna od mocy palników daje nam kontrolę nad tym z jaką siłą pracuje nasz grill.

Chyba jestem jednak gadżeciarzem ponieważ niebieskie podświetlenie naprawdę wygląda mega atrakcyjnie, dodając grillowi nowoczesności, po prostu grill nabiera jakiegoś chyba magicznego charakteru.

Nie wiem czy ten artykuł nie powinien nosić  tytułu „Zakochany w Baronie 490 od pierwszego wejrzenia” no bo jest coś  w tym urządzeniu że nie da się obok niego przejść obojętnie.

Dla poszukiwaczy szczegółów konstrukcyjnych mam jeszcze kilka dobrych wiadomości. Poza wyżej opisanymi zmianami w nowych modelach grilli z serii Baron znajdziemy:

  • wyższe aromatyzery,
  • nową grafikę panelu sterującego,
  • nie możemy zapomnieć o nowym położeniu zapalarki,
  • kable od iskrownika teraz nie przeszkadzają przy czyszczeniu grilla,
  • półki boczne mają nowe mocowania wyposażone w blokady,

Seria grilli Baron posiada system PGT, który podnosi walory użytkowe grilli, zainteresowanych zapraszam tutaj gdzie w artykule opisuję elementy oraz cechy systemu PGT lub zapraszam do obejrzenia tutaj krótkiego filmu poświęconego systemowi PGT.

Dodatkowo model “Baron 490: występuje jeszcze w wykonaniu ze stali szlachetnej “Baron S490” co dodatkowo podnosi walory estetyczne i użytkowe grilla.

No i na koniec musze dodać że jeśli mamy na myśli serię Baron to składa się ona z następujących modeli:

Baron 590, Baron 520, Baron S490, Baron 490, Baron 440, Baron 420, oraz Baron 320. To imponująca kolekcja świetnych urządzeń, które po prostu zachwycają.

W krótkim podsumowaniu mogę śmiało napisać, że nowe modele grilli Baron to duża niespodzianka na rynku. W ubiegłym roku modele z serii Baron odnosiły bardzo duże sukcesy sprzedażowe, sądzę że w tym roku jest realna szansa na przebicie ubiegłorocznych wyników. Użytkowników nowych modeli z serii Baron czeka naprawdę satysfakcjonujący sezon grillowy.

Zapraszam na krótką filmową prezentację grilla Baron 490, która znajduję się tutaj.

Zostaw komentarz