Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

System PGT w grillach Broil King

Performance Grilling Technology (PGT) to wydajny system grillowania składający się z pięciu rozwiązań mających na wydajność i smak grillowania oraz na trwałość i komfort obsługi grilla.

W systemie PGT wyróżniamy następujące elementy:

  • Głębokie, trwałe i izolowane piekarniki utrzymujące stałą temperaturę wewnątrz grilla.

W grillach marki Broil King uzyskiwane temperatury wewnątrz piekarnika dochodzą do 400 oC.

Pytanie: po co nam tak wysoka temperatura? jest ona istotna z kilku powodów:

Wysoka temperatura umożliwia wykorzystywanie grilla nie tylko do klasycznego grillowania ale możemy w nim również przygotować pizzę czy upiec domowy chleb. Zaletą wysokiej temperatury osiąganej w piekarniku jest wykorzystywanie efektu pirolizy do czyszczenia grilla. Po prostu wszelkie pozostałości po grillowaniu wypalamy w wysokiej temperaturze a po zwęgleniu możemy przystąpić do czyszczenia wnętrza grilla (pamiętajmy by grill wystygł).

Ważnym parametrem też jest izolacyjność piekarnika, która umożliwia szybsze osiągnięcie temperatury wewnątrz oraz większą stabilizację i równomierny rozkład temperatury w piekarniku. Tak dobra izolacja ma niekwestionowany wpływ na zużycie gazu co przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji.  Równomierny rozkład temperatury wewnątrz piekarnika powoduje równomierne ugrillowanie potraw niezależnie od miejsca ułożenia na ruszczcie.

Wielkość ma znaczenie ponieważ większy piekarnik umożliwia grillowanie większych porcji mięsa oraz stosowanie dedykowanych naczyń do grilla jak woki i brytfanny czy stojaki do kurczaka i podudzi.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna zaleta piekarników z systemem PGT, bowiem posiadają one dożywotnią gwarancję producenta.

  • Grube dwustronne ruszty Flav-R-Cast™ gwarantujące idealne warunki do grillowania.
Dwustronny ruszt z odlewu stali szlachetnej Imperial | Regal - 1szt.

Grube ruszty to lepsze przekazywanie ciepła do grillowanych potraw, które można wykorzystywać obustronnie.

  • Unikalny System Flav-R-Wave™ odpowiedzialny za dystrybucję ciepła, ochronę palników i smak potraw.

System ten składa się aromatyzerów, których zadaniem jest przekazywanie ciepła z palników, przy jednoczesnej ich ochronie prze ściekającymi płynami z potraw. Aromatyzery mają jeszcze jedną zaletę. Ściekające na aromatyzery soki i tłuszcze mają szanse odparować nadając potrawom specyficznego grillowanego smaku i aromatu.

  • Palniki Dual Tube™ czyli podwójne rury i podwójne rzędy otworów dla szybkiego i równomiernego rozgrzania.

Palniki Dual Tube to opatentowane rozwiązanie stosowane grillach marki Broil King, które umożliwia lepszą  ( jednolitą) dystrybucję gazu w całej długości palnika co przekłada się na równomierną wielkość płomienia i temperaturę. Ważnym elementem też jest 10 letnia gwarancja na palniki w tym systemie.

  • Zawory Linear Flow™, które z pokrętłami Sensi Touch™ czuwają nad precyzyjną kontrolą temperatury.

Do precyzyjnego regulowania temperatury na grillu służą pokrętła, które posiadają płynny zakres regulacji mocy o szerokim zakresie, niespotykanym w innych grillach.

Posiadając grilla w systemie PGT możemy się cieszyć wyjątkowymi korzyściami jako użytkownicy, które pozwalają nam uzyskiwać  bardzo dobra jakość grillowanych potrawa przy komfortowej ekonomicznej obsłudze i długą ochroną gwarancyjną producenta na poszczególne elementy grilla.

Zostaw komentarz