Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Szaszłyki z grilla- jak ułatwić sobie przygotowanie !

Jednym z popularnych dań z grilla są szaszłyki, proste w przygotowaniu, atrakcyjne wizualnie i chętnie zjadane, stanowią ciekawe urozmaicone dla grillowego stołu.

Oczywiście najprościej nabić składniki szaszłyka na patyczek i grillować na ruszcie ale pamiętam jak składniki nadziane na patyczek ciągle zajmowały ta sama pozycję i mimo że ciasno nabite na patyczek do obracały się względem osi. Niestety grawitacja powodowała, że zajmowały tą samą już wcześniej ugrillowaną pozycję a z drugiej strony składniki szaszłyka były prawie surowe.

W sukurs tym problemom przyszła firma Broil King z zestawem do przygotowywania szaszłyków.

Klika prostych rozwiązań zastosowanych w zestawie do szaszłyków powoduje że składniki szaszłyka nie obracają się wokół własnej osi ponieważ szpikulec do szaszłyka jest podwójny. Dwa szpikulce, które na końcu połączone są razem stanowią stabilny ruszt dla składników szaszłyka, teraz nic już samoistnie się nie obraca wokół osi, całość jest bardzo stabilna.

Zestaw do szaszłyków zawiera stalową podstawę, wykonaną ze stali szlachetnej, w której można umieszczać szpikulce ze smaczną zawartością.

Zestaw do szaszłyków

Zestaw umieszczamy na żeliwnym ruszczcie W takim rozwiązaniu szaszłyki są grillowane w sposób bardziej konwekcyjny co zapobiega przypaleniom czy przypieczeniom porcji.

Ponieważ dwa szpilkulce są połączone ze sobą co tworzy płaski uchwyt pozwala to na  ułożenie szaszłyków z podstawie oraz umożliwia obracanie porcji szaszłyka co 90° dzięki temu nasza porcja będzie równomiernie ugrillowania z każdej strony.

Warto również dokupić do zestawu dodatkowe szpikulce co umożliwi nam przygotowanie większej ilości porcji szaszłyka, wystarczy że już ugrillowane porcje przeniesiemy na półkę ponad rusztem, gdzie tam nie będą traciły ciepła a na dodatkowych szpikulcach umieścimy kolejne 4 porcje szaszłyka  na podstawie.

Podwójne szpikulce do szaszłyków

Pamiętajmy że w grillu gazowym lub w grillu węglowym wyposażonym w pokrywę zawsze grillujemy przy zamkniętej pokrywie piekarnika, co zapewnia stabilizację temperatury wewnątrz grilla i dodatkowo nasze potrawy zachowają soczystość, otwieranie pokrywy na krótko będzie oczywiście niezbędne przy procesie obracania szaszłyków.

Ponieważ cały zestaw jest wykonany ze stali szlachetnej nie ma obawy że będzie korodował więc można go po użyciu myć w zmywarkach.

Przy okazji operowania na grillu z zestawem do szaszłyków warto zadbać o bezpieczeństwo naszych dłoni, no cóż grillujemy w temperaturze od 160° do 220° więc istnieje ryzyko oparzenia dłoni czy przedramienia, grillowanie powinno się zakończyć konsumpcja przygotowanych potraw a nie  opatrzeniem dłoni czy nawet wizytą u lekarza. W ofercie produktów marki Broil mamy kilka rodzajów rękawic ochronnych, które z pewnością zapewnia ochronę przed nadmiernym ciepłem.

Do prac wymagających precyzyjnego uchwytu polecam rękawicę pięciopalczaste wykonane z dzianiny wyposażone w silikonowe aplikacje, która powodują, że każdy nasz chwyt będzie pewny a niebezpieczne ciepło nie przeniknie do naszej skóry, polecam zakup 2 szt.

Zostaw komentarz