Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Grillowanie nocą

 Grillowanie w późnych godzinach dnia oznacza dobrą grillową zabawę i mile spędzany czas w gronie znajomych lub rodziny.

 Poza miłym nastrojem może się pojawić też pewien mankament braku dostatecznego oświetlenia w pobliżu grilla co może nieco komplikować grillowanie. Przecież dobrze jest widzieć  na jakim etapie przygotowania są potrawy. Jeśli chcemy zrobić charakterystyczną kratę na steku to oświetlenie z pewnością się przyda. No tak tylko co zrobić jak nasz grill nie posiada oświetlenia wewnętrznego.

Oczywiście zawsze się znajdzie jakieś rozwiązanie od tych najprostszych czyli zapalniczka lub latarka w telefonie komórkowym, po te bardziej profesjonalne czyli dedykowane oświetlenie do grilla.

Wśród tych profesjonalnych lamp do grilla ciekawą ofertę znajdziemy pośród produktów pod marką amerykańsko-kanadyjskiej firmy Broil King.

Lampka do grilla posiada ledowe źródła światła a zasilana jest  trzema bateriami AAA, wygodny regulowany pasek umożliwia przymocowanie lampki do okrągłych uchwytów w pokrywie grilla gazowego. Odpowiednie ustawienie oświetlenia umożliwia nam obserwacje tego co się dzieje na ruszcie grilla przy podniesionej pokrywie piekarnika. Jeśli nie potrzebujemy oświetlenia lampkę można wyłączyć przełącznikiem który znajduje się w korpusie urządzenia. Rozmiar lampki jest tak dobrany że nie zaczepia się ona o pokrętła regulatorów mocy palników przy zamkniętej pokrywie.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest nieco inny model lampki Broil King’a która poza dwoma niezależnymi ledowymi źródłami oświetlenia, których położenie można regulować obrotowo dodatkowo wyposażona jest w minutnik.

Lampka do rusztu LED z minutnikiem

Lampka led z minutnikiem marki Broil King  z pewnością się przyda przy grillowaniu na rożnie obrotowym ale też i przy grillowaniu na rusztach  lub w brytfankach.  No cóż przy doskonałej zabawie, miłej i zajmującej pogawędce można totalnie  zapomnieć o tym, że na grillu właśnie znajdują się  potrawy a czas grillowania nie powinien być za krótki jak i zbyt długi. O  tym że czas grillowania upłyną przypomni nam sygnał akustyczny minutnika. Solidne mocowanie zapewnia specjalnie wyprofilowany uchwyt, który przy mocy pokrętła zaciska szczęki na okrągłym uchwycie pokrywy grilli Broil King.  Lampka posiada bardzo jasne źródła światła a zasilana jest trzema bateriami wielkości AA.

Dobra wiadomość dla użytkowników grilli marki Broil King jest taka, że obie ledowe lamki pasują do wszystkich grilli tej marki z okrągłym uchwytem w pokrywie piekarnika.  

Podsumowując walory obu rozwiązań, mniejsza lampa będzie bardziej budżetowym rozwiązaniem dla użytkowników o nieco mniejszych wymaganiach co do dodatkowych funkcji, jej obudowa zapewnia jednak dobrą ochronę na warunki atmosferyczne. Druga lampa z minutnikiem to wysoko zaawansowane rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy chcą mieć proces grillowania pod kontrolą a na dodatkowe plusy zasługuje bardzo solidny uchwyt i bardzo jasne światło.

Zostaw komentarz