Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Grille gazowe do zabudowy marki Broil King cz.1

Grille gazowe  do zabudowy to trend lub sposób aby w jednolity i niekonwencjonalny sposób zaaranżować przestrzeń. Strefa relaksu w której, przygotowujemy posiłki może być bardzo funkcjonalnie urządzona i w tym zdecydowanie pomoże nam grill w wariancie do zabudowy.

Dla kogo grill do zabudowy!

Można krótko odpowiedzieć na to pytanie: Dla każdego komu nie zależy na mobilności grilla i chce urządzić strefę przygotowywania posiłków w innym miejscu niż dom.

Zasady wyboru miejsca dla grilli do zabudowy!

Miejsce w którym zostanie zainstalowany nasz grill do zabudowy jest istotne z kilku powodów:

Bezpieczeństwo

Ponieważ bezpieczeństwo moim zdaniem jest najważniejsze warto zapytać strażaka o stosowne przepisy  w kwestii umiejscowienia grilla gazowego. Istotna kwestią będzie tu z pewnością odległość  grilla od materiałów palnych. Oczywiście grilla gazowego na pewno nie będziemy mogli umieścić w pomieszczeniu zamkniętym. Jeśli będziemy wyposażać nasze miejsce na grilla w zasilanie elektryczne to wszelkie prace należy zlecić osobom posiadającym odpowiednie kwalifikacje. Obwód elektryczny zasilający z którego będziemy korzystać powinien posiadać przewód uziemiający, zabezpieczenie nadprądowe i zabezpieczenie różnicowo- prądowe. Brzmi skomplikowanie? Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie prace elektrycznych profesjonalistom.

Względy techniczne

O miejscu gdzie będzie zlokalizowany grill gazowy w zabudowie będą decydowały też względy techniczne jak np.; przyłącze gazowe, instalacja elektryczna, instalacja wodno-kanalizacyjna. W grillach do zabudowy posiadamy możliwość zasilania gazem z butli lub gazem ziemnym dlatego warto przemyśleć jaki wariant zasilania będzie najbardziej odpowiedni. W przypadku zasilania gazem ziemnym będziemy musieli wykonać lub zmodernizować instalację, co wymaga stosownego projektu technicznego i odpowiedniego wykonawcy. Wszelkie informacje w tym zakresie uzyskamy w lokalnych zakładach gazowniczych. Grillowanie często przeciąga się do późnych godzin nocnych i oświetlenie będzie niezbędne do kontynuowania wspólnej zabawy. Instalacja elektryczna będzie też potrzebna do grilla aby podłączyć np. rożno. W strefie z grillem z pewnością będzie zlokalizowana lodówka lub inny sprzęt, który wymaga zasilania, więc bez prac elektrycznych trudno będzie się obejść. Pamiętajmy aby wszelkie prace dotyczące instalacji elektrycznych zlecić osobom z odpowiednimi uprawnieniami. Warto też przemyśleć zorganizowanie instalacji wod-kan, ponieważ zlewozmywak lub  zmywarka ułatwi nam prace po zakończeniu grillowania.

Aranżacja architektoniczna

Jeśli strefa wypoczynku będzie budowlą trwałą o powierzchni powyżej 35 m2 to należy uzyskać pozwolenie na budowę w przypadku powierzchni zabudowy mniejszej niż 35 m2 wystarczy zgłoszenie do starostwa. W tym przypadku dobrze jest skonsultować przedsięwzięcie z biurem architektonicznym. Dla inwestorów, którzy dopiero zamierzają wybudować swój dom a ogród wyposażyć w dobrze zorganizowaną strefę wypoczynku bardzo dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze przemyślenie i zaplanowanie oczekiwań w projekcie architektonicznym inwestycji.

Wygoda i komfort użytkowania

Planując zakup grilla do zabudowy warto przeanalizować wszelkie aspekty techniczne, wizualne itp., skonfrontować nasze możliwości z oczekiwaniami. Osobiście jestem zwolennikiem kompleksowego przemyślenia, zaprojektowania i wykonania miejsca w którym będziemy grillować. Późniejsze zmiany zawsze wiążą się z dodatkowymi kosztami, pracą i czasem. Warto również pamiętać, że komunikacja, odległości będę miały duży wpływ na komfort użytkowania grill.  Przed podobnymi  wyzwaniami stoją przyszli użytkownicy grilli w zabudowie, którzy dysponują już budowlą ogrodową.

Oferta grilli do zabudowy marki Broil King

W ofercie kanadysko-amerykańskiej marki grilli gazowych Broil King, znajdują się modele z przeznaczeniem do zabudowy. W dwóch liniach grilli „Regal” oraz „Imperial” znajdziesz modele do zabudowy, które mogą być zasilane gazem z butli lub gazem ziemnym. Grille te różnią się wykonaniem, wyposażeniem i wielkością. Dokładne omówienie oferty grilli Broil King  do zabudowy znajdziesz w drugiej części naszego artykułu.

Zostaw komentarz