Wędzarnia elektryczna Borniak UWD-70

Wędzarnia elektryczna Borniak UWD-70 ze sterowaniem cyfrowym, to nowa jakość w domowym wędzeniu. Dzięki zastosowaniu cyfrowego sterownika temperatury można bardzo precyzyjnie ustawić żądaną temperaturę wędzenia.

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

2 599,00 zł brutto

Charakterystyka wędzarni elektrycznej UWD-70

Jeśli poszukujesz nowoczesnego i precyzyjnego sterowania w wędzarni elektrycznej to model UWD-70 na pewno Cię zainteresuje.

Dzięki cyfrowemu pomiarowi przez system PID, sterowanie temperaturą w komorze wędzarni jest bardzo precyzyjne, w praktyce różnica pomiędzy nastawioną a faktyczna temperaturą wynosi +/- 1 o C.

Poza wysoką precyzją temperatury wędzarnia charakteryzuje się łatwością obsługi a nastawione i osiągnięte parametry są widoczne na wyświetlaczu panelu sterowania.

Należy pamiętać przed uruchomieniem wędzarni o napełnieniu dymogeneratora zrębkami, a propos zrębków to dwulitrowe opakowanie zrębków firmy Borniak wystarczy na około 8 godzin wędzenia.

Jeśli szukasz wysokiej precyzji wędzenia i powtarzalności procesu technologicznego a przy tym komfortu obsługi to wędzarnia sterowana cyfrowo będzie doskonałym wyborem.Wędzarnia UWD-70 firmy Borniak to urządzenie specjalnie przygotowane dla wymagających użytkowników.

Najważniejsze cechy wędzarni Borniak UWD-70:

 • Konstrukcja wędzarni wykonana jest z blachy alucynk. Blacha ta charakteryzuje się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne. Wnętrze urządzenia wykonane jest z blachy nierdzewnej posiadającej atest do kontaktu z żywnością.
 • Grzałka o mocy 700 W wyposażona w radiator jest bardzo wydajna i nagrzewa wnętrze komory nawet wiwczas jak na zewnątrz panują ujemne temperatury.
 • Termostat z regulacją temperatury pozwala osiągnąc wewntrz komory do 120 stopni C.
 • Misa odgrodowa ze specjalnie ukształtowanymi otworami daszkowymi, oddzielająca przestrzeń roboczą od wędzonek. Służy ona temu, by tłuszcze oraz soki nie spływały na elementy grzejne lub na tlące się drewno wędzarnicze.
 • Ociekacz zabezpiecza wędzonki przed ściekającym z kominka osadem.
 • Kominek z zainstalowanym szybrem, pozwalający regulować gęstość dymu. Gęstość dymu dobieramy zależnie od receptury, z jakiej korzystamy.
 • Komora wędzarnicza jest izolowana. Dzięki temu charakteryzuje się maksymalną szczelnością i oszczędnością energii. Ponadto nie tworzą się na jej ściankach skropliny, które mogą zepsuć wędzonki.
 • Komora załadunkowa wędzarni UWD-70 ma pojemność 70 l. Mieści ona do 10 kg mięsa lub do 8 kg kiełbasy. Ścianki komory uzbrojone są w uchwyty, dzięki którym uzyskujemy możliwość wędzenia na 6 półkach równocześnie.
 • Drzwiczki komory posiadają zamknięcie magnetyczne. Wyposażone są także w uszczelkę. Rozwiązania te sprawiają, że korzystanie z urządzenia staje się jeszcze wygodniejsze.
 • Wędzarnia UWD-70 wyposażona jest w wysokiej jakości generator dymu GD-01. Zapewnia on równomierną pracę przejawiającą się w jednostajnym spalaniu podawanych zrębek. Takie warunki gwarantują uzyskanie najlepszych wędzonek.
 • Jeden zasyp generatora zrębkami wystarcza na maksymalnie 8 godzin wytwarzania dymu. Przekładając to na koszt zrębek - wychodzi nam 30 groszy na godzinę.
 • Moc maksymalna wędzarni to zaledwie 0.6 kW. Konsekwencją tego jest niewielkie zużycie prądu na godzinę użytkowania.

Wędzenie w wędzarniach elektrycznych Borniak jest zgodne z normą z 2014 roku. Zawartość benzo[a]pirenu w kiełbasie wędzonej w naszej wędzarni wynosi 0,5 ug/kg.

Nowe przepisy dopuszczają maksymalnie 2 ug/kg.

W SKŁAD ZESTAWU Z WĘDZARNIĄ WCHODZĄ:

 1. Szafa wędzarnicza SW-70
 2. Generator dymu GD-01
 3. Zrębki wędzarnicze 2 l 5x
 4. Poprzeczki do zawieszania 3x
 5. Misa odgrodowa ociekacz 1x
 6. Regulowane nóżki 4x
 7. Uchwyty do przenoszenia 2x
 8. Skraplacz 1x
 9. Kabel zasilający 2x
 10. Przykrywka do dymogeneratora 1x
 11. Miseczka na wodę 2x
 12. Uchwyt do drzwi 1x
 13. Kominek 1x
 14. Haki wędzarnicze typu "S" 5x
 15. Podwójne haki wędzarnicze 5x

PARAMETRY TECHNICZNE:

 1. Napięcie znamionowe: 230V
 2. Moc grzałki komory: 500W
 3. Bezpiecznik komory: 3,15A
 4. Moc grzałki generatora: 110W
 5. Bezpiecznik generatora: 1,25A
 6. Pojemność zasypu generatora: 2L
 7. Pojemność komory: 70L
 8. Szerokość zewnętrzna: 625mm
 9. Długość zewnętrzna: 400mm
 10. Wysokość zewnętrzna: 1040mm
 11. Maksymalny wsad: 10kg
 12. Ilość półek: 6
 13. Średnica komina: 80mm
 14. Maksymalna temperatura: 120C
 15. Materiał: AluCynk + Stal Nierdzewna

6 inne produkty z tej kategorii

Produkt pomyślnie dodany do porównania