Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Szczotkowanie lodem

Na pozór brzmi nieprawdopodobnie a jednak coś w tym jest, wszystko za przyczyną firmy Broil King, która proponuje klientom innowacyjny system czyszczenia rusztu analogicznie jak to ma miejsce tradycyjną szczotką do rusztu. No dobrze ale skąd ten lód brać?

Proszę się nie martwić nie będzie trzeba kupować kostkarki do lodów, chociaż w upalne wieczory to może być udana inwestycja aby móc sączyć przy grillu jakiś smaczny i przy tym chłodny napój ale trzymajmy się tematu.

Szczotka lodowa do rusztów

Lód do naszej lodowej szczotki zrobimy sami wystarczy, że posiadamy zamrażalnik w którym umieszczamy specjalne formy do naszej szczotki. W zestawie z rączka szczotki znajdują się dwie formy ( sprawdzić ile jest), dzięki którym nasze narzędzie nabierze lodowego sznytu i będzie gotowe do pracy.

Aha forma na lód stanowi jednocześnie część szczotki, którą mocujemy do rączki i narzędzie już mamy gotowe do lodowo parowego pogromu nieczystości które pozostały na ruszcie naszego grilla.

Napisałem parowego nie to nie błąd ponieważ z lodowej końcówki będzie powstawała para i to pod całkiem sporym ciśnieniem, dzięki czemu wszelkie nieczystości zostaną zmiecione z rusztu parującą i syczącą parą wodna pod ciśnieniem.

Entuzjasta nowinek, powie „No Super” ale fajnie ktoś wymyślił, bardzo ekologiczny sposób na czyszczeni i nie powstają zbędne odpady ze zużytego narzędzia. Sceptyk zacznie szukać zakrętów na prostej drodze no bo czy przypadkiem ruszt w grillu nie pęknie jak tak nagle go schodzimy? 

Przy rusztach wykonanych z odlewu stali szlachetnej nie  ma mowy aby naprężenia uszkodziły ruszt. Sceptyk szybko będzie chciał na zapędzić w „ kozi róg” i zaraz stwierdzi: „No ale ruszt wykonany z żeliwa to na pewno pęknie!” Nic  z tych rzeczy ponieważ niską temperatura lodowej szczotki będzie oddziaływało na powierzchnię rusztu na niewielkiej powierzchni i bardzo  płyto a więc ruszt nie będzie poddany tak zwanemu „szokowi termicznemu”.

Po za tym lód szybko zamieni się parę wodną, „no tak i oparzenie parą gotowe” stwierdzi sceptyk a nie prawda szybko wyjaśniamy ponieważ powstałe ciśnienie pary działa na małej powierzchni, sama szczotka natomiast wyposażona w wygodna rączkę.

Osobiście zawsze rekomenduję używanie rękawiczek, które podczas obsługi poprawiają wygodę operowania narzędziami grillowymi ale też poprawiają bezpieczeństwo osoby obsługującej grilla, praktyczne i wygodne rękawiczki firmy Broil King znajdziesz tutaj.

No dobrze prawie się przekonałem twierdzi nasz „Sceptyk” ale przecież żeliwny ruszt po kontakcie z para wodą czyli wodą zacznie rdzewieć i co ?

Zawsze po zakończonym czyszczeniu ruszty żeliwnego należy go zakonserwować olejem, jak osobiście rekomenduję olej ryżowy z racji że ma wysoką temperaturę dymienia jeszcze lepszym jest olej z avocado ale też możemy używać oleju rzepakowego/ uniwersalnego. Olej bardzo łatwo rozprowadzić lub przy użyciu pędzelka silikonowego lub stosując rozpylacz do oleju.

Chyba naszemu „Sceptykowi” zabrakło argumentów na „Nie” albo po prosty się przekonał ponieważ po chwili przyznał że w zasadzie to powinno być dobre rozwiązanie.  Szczotka lodowa nie gubi włosów jak inne, bo ich nie ma a ten system to działa jak mini Karcher i to z gorącą wodą.

A ty?

Czujesz się przekonany, jeśli nie zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na Twoje wątpliwości.

Akcesoria opisywane w tym artykule możesz kupić w naszym sklepie internetowym lub sklepie stacjonarnym do których serdecznie zapraszam.

Zostaw komentarz