Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Seria grilli Broil King Signet – świetny profesjonalista.

W ofercie grilli marki Broil King znajduje się wiele interesujących propozycji dla fanów grillowania, liderami sprzedaży są głównie Gem, Royal, Monarch i Baron. Te modele są bardzo popularne ponieważ odpowiadają na zróżnicowane potrzeby klientów.

W ofercie znajduje się moim zdaniem mniej popularna seria modeli Signet, która zasługuje na większą uwagę potencjalnych użytkowników. Seria Signet przypomina trochę modele grilli Monarch i może nie zawsze te różnice są na pierwszy rzut oka oczywiste. Kierując się dodatkowo kryterium cenowym z Signetem wygra oczywiście grill Monarch, może warto jednak rozważyć przeznaczenie dodatkowego budżetu na jeden z modeli z serii Signet. Oczywiście podstawowe pytanie to: co otrzymamy  w modelu Signet aby warto było wydać więcej?

 Grille z serii Signet posiadają ruszty żeliwne, oczywiście jak przystało na urządzenie wyższej klasy ruszty są żeliwne dwustronne ale w stosunku do bliskiego krewniaka jakim jest model Monarch, ruszty główne w Signetach są po prostu większe i charakteryzują się wymiarami 65 cm szerokości i 38 cm głębokości. Większa powierzchnia grillowania to zawsze większe możliwości grillowania.

Pamiętajmy jeśli nasze grillowe biesiady charakteryzują się dużą zmiennością uczestników to zawsze możemy korzystać z jednego lub dwóch palników i  części rusztów grilla, jeśli potrzebujemy obsłużyć większą liczbę amatorów grillowych smakołyków to większa  powierzchnia do grillowania nam to umożliwi.

Szafka pod grillem to zawsze potrzebna przestrzeń, zwykle w niej mieści się butla z gazem i jeśli się pomieszczą dodatkowe potrzebne akcesoria do grilla to zawsze duży plus dla takiego rozwiązania.

W szafce Sigentów wygodnie umiejscowimy butlę oraz obok znajdzie się trochę miejsca na pozostawienie drobnych akcesoriów. Dostęp do szafki pod grillem zapewniają podwójne drzwiczki wykonane ze stali szlachetnej, dzięki temu że drzwiczki są  dwudzielne zwiększa nam to komfort obsługi  w tej przestrzeni.  Jeśli już jesteśmy przy stali szlachetnej, to wykonanie z niektórych elementów grilla z tego materiału ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Wysoką estetyka i jednocześnie trwałość to główne cechy elementów grilla, które są wykonane ze stali, która nie rdzewieje.

Jest jeszcze jedna ważna zaleta elementów wykonanych ze stali szlachetnej, nawet jeśli w trakcie eksploatacji zarysujemy powierzchnie grilla to jakoś nasze oko łatwiej to zniesie niż porysowane powierzchnie zabezpieczone farbą.  Zgadzam się tylko z tym że elementy ze stali szlachetnej mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości, to jednak przychodzi nam z odsieczą seria preparatów  do czyszczenia marki Broil King.  Recenzje preparatu do czyszczenia i nabłyszczania stali szlachetnej znajdziesz tutaj.

Oczywiście takie wrażenia zawsze są osobistą sprawą użytkownika bazuję jednak na osobistych doświadczeniach, mimo bardziej pracochłonnej konserwacji stali szlachetnej wybrałbym taki standard wykończenia. Każdy grill Broil King posiada półki boczne a te w serii Signet są wykonane ze stali szlachetnej co jak pisałem wyżej stawia ich użytkowość  na wyższym poziomie.

Smaczków użytkowo estetycznych jest oczywiście trochę więcej, warto nadmienić bardziej wysublimowane  uchwyty do drzwiczek szafki grilla, głębszy i szerszy górny ruszt niż w modelach z serii Monarch oraz pokrętła mocy palników które są stosowane w bogatszych wersjach grilli Broil King.

Różnice o których pisałem wcześniej pomiędzy prawie bliźniaczymi urządzeniami  są zauważalne i pozycjonują serie Signet w wyższej klasie użytkowej, no cóż może trzeba zapłacić za Signet-a trochę więcej niż za odpowiednik z serii Monarch otrzymujemy jednak urządzenie o wyższych parametrach i estetyce.

Jeśli wybierałbym osobiście  lidera z pośród serii Monarch i Signet to u mnie zwycięzcą byłby Signet, mam nadzieję, że modele te docenią również klienci, bo naprawdę warto kupić Signet-a.

Zostaw komentarz