Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Rozpylacz oleju Broil King 60945

W podręcznym zastawie akcesoriów do grillowania nie może zabraknąć Rozpylacza oleju Broil King 60945, no tak ale po co do grillowania będzie potrzebny nam rozpylacz oleju?

Rozpylacz oleju będzie nam potrzebny co najmniej do kilku czynności, które pozwolą nam w bardziej komfortowy sposób grillować oraz zadbać o naszego grilla.

Przede wszystkim rozpylacz pomoże nam w ochronie rusztów żeliwnych przed korozją. Żeliwo w swojej strukturze jest porowate, może tego nie widać „gołym okiem” ale jeśli nasz narząd wzroku uzbroimy w mikroskop to nawet przy niewielkim powiększeniu widać, że pomiędzy cząstkami żelaza jest sporo miejsca na powietrze. Niestety tlen w zawarty w powietrzu ma tą wadę że utlenia żelazo. Na naszym ruszcie pojawia się czerwony nalot czyli popularna korozja a to szkodzi trwałości rusztu.  

Można oczywiście zastąpić żeliwo innym materiałem jednak w grillowaniu ruszt żeliwny ma niezaprzeczalna zaletę, po prostu, doskonale akumuluje ciepło z palników grilla a później przekazuje energię do potraw.

No dobrze ale co ma olej do żeliwa?

Jeśli pokryjemy powierzchnię żeliwa olejem to pod wpływem wysokiej temperatury będzie on wnikał w strukturę  tego materiału i wypierał tlen, dzięki czemu nasz ruszt nie będzie korodował  i będzie służył nam przez wiele lat. Właśnie do konserwacji żeliwa będzie nam potrzebny rozpylacz oleju, aby wygodny sposób aplikować olej na jego powierzchnie.

Co ciekawe rozpylacz jest zapatrzony w pompkę dzięki czemu jest to urządzenie bez aerozoli całkowicie bezpieczne dla naszej atmosfery, wystarczy przycisnąć głowice rozpylacza by wydobyła się z niego mgiełka oleju, która zabezpieczy powierzchnię  żeliwa.

W art. dotyczącym konserwacji rusztów żeliwnych  pisałem jaką rolę spełnia olej i pełny tekst artykułu znajdziesz Tutaj.

Drugim zastosowaniem rozpylacza oleju jest pomoc przy zabezpieczeniu potraw przed przywieraniem do rusztu w grillu.

Pamiętam swoje początki grillowania nikt mi nie zdradził tajemnicy jak sobie poradzić z przywierającą karkówka do powierzchni rusztu. Dzisiaj taką pomoc otrzymamy od Broil Kinga. Rozpylacz oleju  pomoże nam aby mięso nie sprawiało kłopotów, wystarczy na jego powierzchnię rozpylić olej i możemy je układać na ruszcie bez obaw że nam przywrze.

Rozpylanie oleju na gorący ruszt nie jest najlepszym pomysłem ponieważ w bardzo wysokiej temperaturze olej po prostu szybko odparuje. A propos oleju do dobrze aby wybierać olej, którego cechuje wysoka temperatura dymienia takimi olejami jest na np: olej z awokado lub olej ryżowy.

Pojemnik rozpylacza jest wykonany z polerowanej stali szlachetnej z gustownym zamknięciem a do kontroli objętości oleju w pojemniku służy duży przeziernik.

Dodatkowo dzięki rozpylaczowi w wygodny sposób możemy również zaaplikować olej do przygotowywanej sałatki.  

Rozpylacz oleju zawsze powinien być pod ręką aby każdej chwili można było z niego skorzystać. Jeśli ktoś szuka gustownego i przydatnego prezentu to będzie to doskonały wybór

Zostaw komentarz