Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Rożno w grillu gazowym Broil King raz jeszcze!

Na etapie zakupu grilla podejmujemy decyzje co do wyposażenia grilla, jeśli wybrałaś lub wybrałeś grilla bez rożna w standardzie ale  jednak chcesz grillować na rożnie to zapraszam do lektury artykułu.

Grille gazowe mają tą wspaniała właściwość, że możemy je uzbrajać w różne akcesoria, które pozwalają na rozszerzenie ich funkcji. Jeśli Twój grill nie posiada rożna w standardzie to nie powodu do zmartwień ponieważ można doposażyć go w zestaw rożna. Tutaj tylko małe wyjaśnienie nie będziemy mogli dodać dedykowanego palnika, którym grillujemy na rożnie metodą bezpośrednią, nie mniej jednak możemy grillować wykorzystując rożno na zasadzie konwekcji.

Dla nie wtajemniczonych w metody grillowania na rożnie wyjaśniam poniżej różnice pomiędzy metodą bezpośrednia i konwekcyjna czyli pośrednią.

Metoda bezpośrednia to grillowanie ciepłem które pochodzi z palnika umieszczonego w komorze piekarnika czyli źródło ciepła znajduje się blisko naszej grillowanej potrawy.

Grillowanie metodą konwekcyjną polega na przekazywaniu ciepła do potrawy, które pochodzi z palników dolnych ale tutaj palniki ogrzewają najpierw powietrze znajdujące się w przestrzeni piekarnika i dopiero ogrzane powietrze przekazuje temperaturę do potrawy. W praktyce grillowanie tą metoda polega na uruchomieniu skrajnych palników po lewej i prawej stronie w piekarniku.

Jak wynika z opisu powyżej w grillu bez dedykowanego palnika do rożna pozostaje nam metoda konwekcyjna, no i żeby w pełni posmakować potrawy z rożna trzeba dokupić zestaw rożna obrotowego.  W ofercie Broil Kinga mamy do wyboru zestaw rożna z silnikiem elektrycznym zasilanym z gniazda 230 V  oraz zasilanego 2 szt. baterii R-20. Przy czym zestaw bateryjny ma wejście na zasilacz sieciowy co umożliwia nam w zależności od możliwości korzystanie z zasilania z baterii lub z sieci.

Do umocowania rożna w grillu potrzebne są specjalne uchwyt tak aby można było zamontować zestaw rożna obrotowego.

Klienci którzy zakupili grille Monarch, Signet czy Baron nie muszą się martwić, ponieważ producent standardowo wyposaża te grille w uchwyt do montażu rożna, w przypadku modeli Gem 310, 320 czy Royal 320 poza zestawem rożna należy dokupić uchwyty montażowe.

Użytkowników grillowania, którzy są zainteresowani uzupełnieniem grilla o zestaw rożna zachęcam do kontaktu bezpośredniego za pośrednictwem naszej strony, dobierzemy odpowiedni zestaw rożna do posiadanego modelu.

Pamiętajmy że przy korzystaniu z rożna w grillu będziemy musieli zdemontować górną półkę znajdującą się nad rusztem oraz ruszt.

Dzięki takiej modyfikacji uzyskamy dużą przestrzeń do grillowania na rożnie. Aromatyzery pozostawiamy w grillu, ponieważ to one nadają naszym potrawom smaku i aromatu BBQ oraz dodatkowo chronią palniki przed zanieczyszczeniami.

Ważne! Aby potrawy posiadały odpowiednią wilgotność dobrze pod grillowana porcją ustawić brytfannę z płynem, może być to być woda z odrobiną aromatycznych przypraw lub kawałkami owoców czy wino lub piwo. Dzięki temu rozwiązaniu nasza potrawa nie będzie sucha a jednocześnie wzbogacimy jej aromat.

Użytkowników i zainteresowanych grillowaniem na rożnie zapraszam do zapoznania się z wcześniejszym artykułem w których omawiam grillowanie na rożnie, znajdziesz tam informacje o zestawach rożna do grilli oraz przykładny akcesoriów które z pewnością się przydadzą przy korzystaniu z grilla.

Wszystkim grill-masterom życzę  smacznych potraw z rożna oraz zachęcam do kulinarnych eksperymentów.

Dziękuję jednocześnie mojemu klientowi za udostępnienie filmu z grillowania kurczaków  na rożnie w grillu Monrach 320 z zestawem rożna zasilanym bateriami. Link do filmu poniżej:

Zostaw komentarz