Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Ogród z grillem

Bardzo często w części wypoczynkowej ogrodu budujemy multi budowlę, która posiada tradycyjną wędzarnie, piec chlebowy oraz grilla. Często takie budowle są bardzo misternie wykonane z kamienia, cegły klinkierowej, wkomponowane w wiatę ogrodową która mieści całkiem słuszną liczbę biesiadników.

Oglądam na różnych portalach takie cuda ogrodowej architektury i nie ukrywam że nie jestem wolny od uczucia zazdrości. Sam snuję plany o wybudowaniu  wielofunkcyjnego kompleksu w moim ogrodzie, który poza miejscem do kulinarnego relaksu będzie też po prostu ozdobą tegoż ogrodu.

Podczas rozmów z moimi klientami na temat wyposażenia strefy relaksu, bardzo często zwracają mi uwagę na kilka aspektów, których jako niepoprawny marzyciel nie uwzględniałem w swoich planach.  Spieszę się więc podzielić jednym z nich jakim jest wygoda użytkowania/ wygoda użytkownika. Wygoda użytkowania jest bardzo istotna a często na etapie projektu nie zawsze bierzemy ten czynnik pod uwagę.

Zwykle grill murowany jest zasilany węglem drzewnym, w nim również znajduje się komin którym odprowadzamy dym. Wszystko w założeniach wygląda bardzo dobrze, tradycyjny grill murowany w komponowany w kącik kulinarno-biesiadny a po wybudowaniu po prostu całość cieszy oko.

No tak a co w przypadku kiedy przyjdzie nam obsłużyć całkiem sporą gromadę gości? Jeśli nie dysponujemy dedykowanym kucharzem do przyrządzania potraw na grillu a gości obsługujemy sami, to nasi goście siedzą przy stołach a my stoimy przy grillu. No i gdzie tutaj wspólne spędzanie czasu. Jeszcze pół biedy jak nasza budowla funkcjonuje prawidłowo i znajdzie się ochotnik lub ochotniczka z grona gości do wspierania nas przy grillowaniu. Gorzej sytuacja przedstawia się jak naszego grilla trzeba cały czas pilnować, dbać o dopływ powietrza lub dogaszać nadmiernie palący się węgiel drzewny.

No cóż może się zdarzyć że piękna ogrodowa budowla tylko pięknie wygląda a jej użyteczność jest kontrowersyjna. Z każdej sytuacji jest jednak wyjście. Jeśli jesteśmy na etapie planowania grilla murowanego warto rozważyć wyposażenie naszej ogrodowej budowli w grill gazowy do zabudowy. W ofercie marki Broil King znajduje się kilka ciekawych modelów, które opisywałem w art. poświęconym grillom tej marki właśnie dedykowanym do zabudowy. Jeśli już posiadamy grilla murowanego to zawsze możemy przerobić na grilla zasilanego gazem i również skorzystać z rozwiązań Broil Kinga do zabudowy.

Do mnie i do wielu moich klientów przemawia wygoda użytkowania grillowania na gazie. Grilla gazowego nagrzewam w czasie 10-15 minut i mogę przystąpić już do grillowania potraw.  Akcesoria dedykowane do grilli gazowych niesamowicie rozrzedzają ich możliwości więc bardzo łatwo dostosować urządzeni do naszych wymagań, płyta żeliwna, rożno, brytfanki i inne przybory sprawiają, że grillowanie jest przyjemnością.

Dla prawdziwych ortodoksów też znajdziemy rozwiązanie ponieważ grille typu KEG /komando zasilane są węglem drzewnym i w ofercie Broil King-a znajdziemy i taki model (kolejnym artykule przybliżę ten rodzaj grilla) a jeśli już nie jesteśmy przekonani do grilla na gazie a grill typu komando nie przypada nam do gustu to możemy wyposażyć nasze ogrodowe miejsce wypoczynku i konsumpcji w grill zasilany pelletem, grille z oferty Broil Kinga opisywałem tutaj i zapraszam do lektury.

Dla poszukujących inspiracji zamieszczam kilka zdjęć zbudowanych kącików do grillowania, które wykorzystują zaproponowane wyżej rozwiązania.

Zaletą grilli gazowych do zabudowy jest nie tylko łatwość przygotowywania potraw i wygoda użytkowania ale też to, że urządzenie te pasują do każdego rodzaju stylu architektonicznego. Grille Broil King będą pięknie wkomponowywał się styl nowoczesny jak i w styl rustykalny.

W ofercie produktów marki Broil King znajdziemy szeroka gamę różnych akcesoriów do zabudowy, które pozwolą nam na bardzo ciekawe zaaranżowanie i wyposażenie kącika grillowego. Broil King w 2021 znacznie zwiększył w tym zakresie wybór, postaram się w kolejnym artykule przybliżyć ofertę akcesoriów do zabudowy.

Niewątpliwie nowoczesny kącik grillowo -wypoczynkowy możemy też wyposażyć w zlew, lodówkę a dla wymagających nawet w zmywarkę. Dzisiaj możliwości jest bardzo dużo, śmiało można powiedzieć że poza wyobraźnią a czasami budżetem nie ma wielu ograniczeń.

Zdarza się że budowle ogrodowe do spędzania wolnego czasu poza miejscem kulinarnym, wyposażone są w klimatyzatory aby w upalne dni i wieczory spędzać komfortowo w nich czas a na okres chłodów posiadają ogrzewanie w postaci tradycyjnych kominków czy nowoczesnych systemów ogrzewania.

Planując lub modernizując strefę wypoczynku w ogrodzie warto pamiętać, że wygoda nabiera dużego znaczenie i warto bardzo dokładnie przemyśleć ten aspekt.

Zostaw komentarz