Montaż grilla gazowego marki Broil King
Grill gazowy w ogrodzie lub na tarasie domu, to nie tylko kolejny sprzęt ale przede wszystkim zmiana w stylu wypoczynku i nowa jakość w kulinarnych dokonaniach jego właściciela.
Nim jednak grill zadomowi się w naszym otoczeniu, to poza wyborem i zakupem pozostaje nam jeszcze grilla złożyć.
Składanie grilla dla wygodnych!
Składanie grilla Broil King można powierzyć wyspecjalizowanej ekipie, która dysponuje odpowiednimi narzędziami a przede wszystkim doświadczeniem. To rozwiązanie jest bardzo wygodne ponieważ nie angażuje naszego czasu i wysiłku. Ceny za montaż grilla aktualnie wynoszą od 100-200 zł brutto co zważywszy na konieczność pracy dwóch osób nie jest stawka wygórowaną.
Gorąca rada: Warto zapytać sprzedającego czy oferuje usługę montażu grilla, z pewnością dobrze jest powierzyć składanie naszego nowego cacka osobom które znają sprzęt producenta.
Przy montażu grilla przez serwis sprzedającego zwykle mamy też dodatkową usługę w postaci szkolenia z zasad bezpieczeństwa i eksploatacji urządzenia.
Może na pozór wydaje nam się, że szkolenie nie jest dla nas potrzebne, jednak zawsze dodatkowe informacje, które podnoszą nasze bezpieczeństwo z pewnością nie zaszkodzi.
No cóż w tym sposobie nasze zaangażowanie jest minimalne i temat można uznać za zamknięty.
Składanie grilla dla ambitnych!
Jeśli decydujemy się na samodzielny montaż grilla to czeka na pewna droga, którą jesteśmy w stanie dokonać prawie samodzielnie no może z pomocą drugiej osoby.
Co potrzeba aby złożyć samodzielnie grilla:
- Chęci
- Minimalne umiejętności manualne
- Miejsce
- Co najmniej jedna osoba do pomocy
- Umiejętność czytania pisma obrazkowego
- Cierpliwość
- Wkrętak z możliwością wymiany końcówek
- Klucz nastawny w zakresie 20-30 do podłączenia butli/ lub klucz płaski o rozmiarze 27 mm
Czego nie robić podczas montażu grilla!
- Montować grilla bez zapoznania się z instrukcją
- Używać wkrętarki akumulatorowej lub sieciowej
- Rozrzucić wkręty, śruby i inne akcesoria po terenie który przeznaczyliśmy na montaż
- Próbować robić coś na siłę
- Nie zwracać uwagi na elementy malowane proszkowo, które będziemy samodzielnie montować tj, drzwiczki ścianki boczne i tylne, półki boczne.
Elementy malowane proszkowo przy nieumiejętnym obchodzeniu się z nimi możemy zarysować, szkoda by nowy grill po złożeniu wyglądał na mocno eksploatowany.
Wystraszyłem? Mam nadzieję że nie! Dodam że grille marki Broil King są już wstępnie złożone. W pudełku z grillem znajduje się już prawie złożony piekarnik więc montaż jest w tym przypadku naprawdę prosty.
Poszczególne etapy złożenia grilla
- Rozpakować elementy grilla z kartonu i poukładać na zabezpieczonej powierzchni
- Wkręty śruby, podkładki, nakrętki włożyć do dowolnego pojemnika
- Odwrócić pudełko dnem do góry, opakowanie grilla będzie służyło za stolik montażowy.
- Zapoznać się z instrukcją montażu
- Zamontować końcówkę bit kwadratowy ( w kpl. z grillem)
- do uniwersalnego wkrętaka
- Dokonać montażu zgodnie z dostarczoną instrukcją krok po kroku
Podłączenie butli do grilla
Z praktyki osoby, która wykonuje montaż grilla zalecam zakup butli bez kołnierza ochronnego jeśli rozpatrujemy zakup butli gazowej 11 kg. Butle z gazem możemy kupić na większości stacji benzynowych, więc z dostępnością nie powinno być problemu. Zwykle tych butli z kołnierzem jest niestety więcej na rynku.
W komplecie z grillem znajduje się przewód zasilający oraz reduktor. W grillach marki Broil King końcówka reduktora będzie pasowała rozmiarem gwintu do gwintu który znajduje się butli.
Uwaga reduktor z buta skręcamy wykonując kluczem ruchy przeciwne do wskazówek zegara, jest to spowodowane tzw. lewym gwintem. Butle umieszczamy a szafce grilla i pozostaje nam już tylko wykonać pierwsze uruchomienie i cieszyć się łatwością użytkowania grilla gazowego i doskonałym smakiem i aromatem grillowanych specjałów.
Dla przykładu umieszczam poniżej krótki krótki film instruktażowy pokazujący montaż grilla model Gem 320