Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Mata pod grilla-zabezpieczenie podłoża

Lokalizacja grilla w ogrodzie czy na tarasie będzie wiązała się z zabezpieczeniem podłoża na której będzie ustawione nasze urządzenie. Chociaż podczas grillowania nie ma praktycznie wyprysku tłuszczu czy soków, to czasami dochodzi do zabrudzenia podłoża.

Głównie źródłem zabrudzenia są sztućce grillowe, które wieszamy przy półkach grilla lub nasza nieostrożność przy wkładaniu potraw na talerze. Grille ustawione na  ceramicznym podłożu, które maja szkliwione powierzchnie są najmniej kłopotliwe ponieważ szkliwiona ceramika nie chłonie płynów i tłuszczów i zwykle utrzymanie porządku sprowadza się do wytarcia zabrudzeń, które widać. Dla tarasów które są wykończone deską naturalną, kamieniem naturalnym, kostka brukową, płytami lub inna okładziną, która jest chłonna na płyny usunięcie zabrudzeń może być kłopotliwe zwłaszcza jak tłuste płyny wsiąkną już w podłoże pod grillem.

Co możemy zrobić  aby zabezpieczyć miejsce pod grillem na wypadek nieprzewidzianych niespodzianek?

Firma Broil King oferuje maty pod grilla, które z wymiarami 90 cm szerokości oraz 180 cm długości doskonale chronią podłoże pod grillem. Maty są wykonane z grubego tworzywa PCV, powierzchnia maty przypomina strukturę blachy ryflowanej co zabezpiecza stabilność ustawienia grilla na macie.

Dodatkowo mata posiada na powierzchni logo Broil King co wraz z urządzeniem bardzo estetycznie się komponuje. Cały zestaw bardzo ładnie wygląda mata podkreśla nie tylko charakter grilla ale nadaje mu jeszcze bardziej profesjonalnego charakteru.

Zastosowanie maty wyznacza też strefę czy miejsce ustawienia grilla co pozwala na łatwiejsze zaplanowanie i zagospodarowanie przestrzeni na strefę grillowania.

Maty firmy Broil King występują w dwóch wersjach kolorystycznych mamy do wyboru kolor srebrny i czarny.

Z pewnością matę będzie można łatwiej utrzymać w czystości niż chłonne podłoże. Na jedną cechę stosowania mat pod grillem należy zwrócić uwagę. Maty wykonane z tworzywa sztucznego nie pozwalają przedostawać się płynom do podłoża ale tez nie przepuszczają powietrza, oznacza to że pod matą może następować kondensacja wilgoci aby zaradzić temu zjawisku zalecam aby co jakiś czas kiedy nie używany grilla a zauważymy pod mata oznaki kondesacji wilgoci wyjąc matę z pod urządzenia i pozwolić wilgoci odparować. Jeśli nasz grill stoi w takim miejscu że w przypadku opadów atmosferycznych na urządzenie po prostu pada deszcz czy śnieg to również zalecam skontrolowanie sytuacji pod matą.

Dla użytkowników, którzy szukają bardziej budżetowego rozwiązania firma GrillPro oferuje maty wykonane z tworzywa PCV w czarnym kolorze, które również będą zabezpieczały podłoże pod grillem.

Mata pod grilla

Czarna i matowa powierzchnia maty wygląda naprawdę bardzo dobrze, wymiary maty to 80 cm  szerokości i 170 długości. Z racji nieco mniejszych wymiarów maty polecam pod mniejsze model grilli takich jak Gem 310, Royal 320 czy grille serii Monarch.

Zostaw komentarz