Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Kuchenka boczna w grilu

Wielu potencjalnych klientów rozważając zakup grilla zastanawia się czy kuchenka boczna w ich urządzeniu jest potrzeba. Wybór grilla z kuchenka lub bez niej zawsze będzie wymagał pewnej analizy przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie do czego będzie nam służył grill? Może się wydawać, że odpowiedź jest prosta no bo do czego może służyć grill jeśli nie do grillowania.

Otóż dzięki dodatkowym akcesoriom można rozszerzyć funkcjonalność naszego grilla o np. możliwość upieczenia pizzy czy chleba lub grillowania pieczenia lub kurczaka na rożnie.

Często nasi klienci wyjaśniając wybór konkretnego modelu tłumaczą, że grilla będą używać tylko do przygotowania najprostszych potraw, więc dodatkowym wyposażeniem grilla nie są zainteresowani.

Oczywiście jest to na danym etapie jak najbardziej racjonalne jednak w miarę nabywania kulinarnych umiejętności grillowania wzrasta potrzeba na dodatkowe opcje w grillu. Zawsze można dokupić rożno nawet jak nasz grill nie posiada dedykowanego do niego palnika oraz zaopatrzyć się w szereg innych niezbędnych akcesoriów, trochę inaczej przedstawia się sytuacja z kuchenka boczną.

Do czego nam tak naprawdę służy boczna kuchenka?

Kuchenka w grillu będzie nam niezbędna jeśli większość przygotowywanych potraw na grillu będzie wymagała przygotowania szeregu gorących dodatków. Jeśli grillujemy pieczeń, którą chcemy podać z sosem, to ten sos musi być gorący inaczej mięso po polaniu zimnym sosem będzie po prostu twarde.

Jest to tylko jeden z przykładów a przygotowywać na kuchence bocznej można naprawdę wiele potraw od prostego gotowania wody na herbatę po przygotowywanie lub podgrzewanie wielu zaawansowanych kulinarnych specjałów które będą uzupełniać grillowe menu.

Ważnym czynnikiem jest nasz komfort podczas grillowania, znaczniej łatwiej przygotowywać potrawy dla domowników i gości jak jesteśmy razem a samo grillowanie jest tylko tłem dla wspólnego spędzania czasu i rozmów. Ciągłe przemieszczanie się z ogrodu lub tarasu w którym jest ustawiony  grill do kuchni w budynku  i z powrotem nie jest komfortowe.

Lepiej mieć blisko, wszystko co niezbędne do grillowania i czerpać radość ze wspólnego biesiadowania niż być zmęczonym niepotrzebną aktywnością. Oczywiście sceptycy zawsze znajdą rozwiązanie w postaci  oddzielnej kuchenki trzeba jednak mieś na uwadze, że jest to kolejny sprzęt do którego będzie potrzebne zasilanie elektryczne lub gazowe i dodatkowe miejsce, które nie będzie nam poprawiało komfortu grillowania.

Sceptyk też zaraz przytoczy argument, że kuchenki bocznej przecież nie używa się zbyt często i jest to nie do końca uzasadniony wydatek, można się z taka argumentacją zgodzić w przypadku kiedy mamy zorganizowany punkt biesiadny w ogrodzie gdzie na wyposażeniu jest całe zaplecze kuchenne wraz z bogatym wyposażeniem a zakup grilla jest dodatkowym wyposażeniem. Jeśli jednak grill jest urządzeniem samodzielnym, to im więcej możliwości będzie dawał to tym lepiej dla jego użytkownika.  Wybierając grilla bez kuchenki bocznej nie będzie możliwości późniejszej  jej doinstalowania a pamiętajmy, że kuchenka jest wkomponowana w boczną półkę i nie zajmuje miejsca i żaden sposób nie pogarsza możliwości grilla a wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że ten artkuł pomoże przy decyzji o wyborze opcji wyposażenia grilla.

Zostaw komentarz