Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Jaki grill na wakacje wybrać?

Za chwilę większość  z nas rozpocznie  letni wypoczynek, wyjedziemy na  wakacje i  zaczniemy się cieszyć wolnym czasem. Powstaje pytanie co z naszymi grillowymi przyzwyczajeniami, czy musimy spędzać urlop bez grillowania?

Grill turystyczny w podróż camperem lub przyczepą campingową

 Część z nas lubi być niezależnymi, dlatego wybiera się na wypoczynek camperem lub samochodem z przyczepą campingową.  Z pośród  całego niezbędnego wyposażenia  nie powinno zabraknąć grilla. No, tak tylko jakiego grilla?

W mojej opinii grill węglowy, będzie kłopotliwy no może poza jednorazówkami, tylko na grillu jednorazowym przygotujemy posiłek w ograniczonej ilości i czasie. Większe grille węglowe to zawsze kłopot z montażem a po użyciu z popiołem, zapachem itp.

Najlepszym wyborem będzie  grill gazowy, który jest niewielkich rozmiarów, łatwo można  go przygotować do użycia.  Z drugiej strony  ma dużą powierzchnię do grillowania i jest  praktyczny.

Grill gazowy turystyczny czyli kompaktowy

 Z pewnością warto posiadać taki model grilla, który jednocześnie będzie też naszym domowym grillem całorocznym. Tylko gdzie znaleźć takie urządzenie, które będzie spełniało  wymagania dla grilla stacjonarnego i jednocześnie przenośnego?

Grill dla podróżujących i minimalistów czyli Porta Chef ™ 320

Broil King posiada grille dla klientów o bardzo zróżnicowanych wymaganiach użytkowych i tutaj znajdziemy  model którym z pewnością powinni się zainteresować klienci pragnący pogodzić walory mobilności i jakości.

Mam na myśli model Porta- Chef, grill gazowy, który jest kompaktowych  rozmiarów ale spokojnie  przygotujemy na nim potrawy nawet dla 20 osób.

Grill gazowy Porta-Chef™ 320

Grill składa się z piekarnika, który stoi na składanych nóżkach i po złożeniu możemy go przenosić jak walizkę. Jeśli jednak chcemy z grilla korzystać w wersji bardziej stacjonarnej, to można dodatkowo wyposażyć go szafkę w której ukryje się butla gazowa.  Model  grilla Porta Chef, jest też dobrą propozycją dla tych użytkowników, którzy chcą grillować na balkonie czy małym tarasie.

Parametry techniczne  Porta Chef ™ 320

 • 3 tubowe palniki ze stali szlachetnej z otworami po obu stronach o łącznej mocy 6 kW.
 • Wymiar rusztów głównych 53 × 34 cm.
 • Górny ruszt chromowany ze ścianką z tyłu o rozmiarach 46,5 × 18,5 cm.
 • Plastikowe składane półki boczne.
 • 2 żeliwne ruszty.
 • 3 aromatyzery Flav-R-Wave™ ze stali szlachetnej.
 • Zawory Linear-Flow™ umożliwiające płynną kontrolę temperatury.
 • Precyzyjny termometr Accu-Temp™.
 • Elektroniczna zapalarka Sure-Lite™.
 • Piekarnik Therma-Cast™ wykonany z odlewu aluminium.
 • Elementy grilla pokryte czarną epoksydową farbą proszkową.
 • 4 odczepiane nogi, z możliwością schowania pod grillem.
 • Wąż gazowy i reduktor 37 mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie

Wymiary i waga grilla:

 • Szerokość całkowita (przy rozłożonych półkach): 100,4 cm
 • Głębokość grilla: 67 cm
 • Wysokość przy zamkniętej pokrywie: 110,5 cm.
 • Waga : 21 kg

Zasilanie grilla gazowego Porta Chef ™ 320

Grill zasilany oczywiście  mieszanką gazów propan-butan lub czystym propanem, butle 11 kg z gazem dostaniemy prawie na każdej stacji benzynowej. W przypadku jeśli chcemy przewozić mniejsze butle, możemy zaopatrzyć się tzw. butle turystyczne.

W tym celu należy się skontaktować z dystrybutorem gazu płynnego na lokalnym rynku i uzyskać informacje o dostępności i butli i rozmiarze gwintu.

Rozmiar ma znaczenie w przypadku  gwintu reduktora gazu. Standardowo reduktory zainstalowane w grillach gazowych są dostosowane do butli 11 kg, butle turystyczne posiadają mniejsze gwinty i należy zmienić reduktor.

Zmianę reduktora możemy zrobić we własny zakresie, ważne aby zawsze sprawdzić szczelność instalacji.

Butla w czasie kiedy nie korzystamy z grilla powinna być zamknięta zaworem głównym.

Podsumowanie

Grill Porta Chef ™ 320 to bardzo ciekawa propozycja dla pasjonatów grillowania, którzy traktują go jak członka rodziny i zawsze zabierają go ze sobą w podróż. Jest też dobrym wyborem dla osób, które chcą grillować na urządzeniu bardzo wysokiej jakości a nie dysponują dużą ilością miejsca.

Ważne jest to że grill Porta Chef posiada piekarnik wykonany z odlewu aluminiowego, dwustronne ruszty, aromatyzery oraz pokrętła z linową regulacją mocy palników.  

Palniki dual tube zapewniają równomierny rozkład temperatury na powierzchni rusztów.

Istotne też jest to, że do że grilla można dokupić szereg akcesoriów marki Broil King co znaczenie rozszerza możliwości grilla.

Z pewnością zakup grilla  Porta Chef ™ 320 będzie dobrym wyborem.

Zostaw komentarz