Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

„Do More”- czyli zrób więcej na grillach Broil King

Jeśli wyobrażamy sobie, że grill służy jedynie do grillowania kiełbasek czy karkówki to jesteśmy w wielkim błędzie. Dzisiaj grille możemy wykorzystywać do przygotowywania bardzo różnych potraw, nikogo nie powinno zdziwić, że w grillu usmażymy naleśniki a nawet upieczemy chleb.

Możliwości grilla rozszerzają wyposażenie oraz dodatkowe akcesoria, które możemy dokupić od razu przy zakupie grilla lub w późniejszym okresie jeśli poczujemy potrzebę rozwijania swoich umiejętności grillowania. Bardzo dobrze sprawdzają się odpowiednio dobrane akcesoria, które po wyjęciu jednej lub dwu części rusztu możemy umieścić w tak powstałej wolnej przestrzeni. Tak wyrafinowany system Akcesoria znaleźć w grillach Broil King, który występuje pod nazwą „Do More”.

System Do more – czym się charakteryzuje?

Dopasowane do szerokości pojedynczego rusztu grilla woki pozwalają na wygodne przygotowanie potraw ponieważ po wok żeliwny licuje się z powierzchnią pozostałych rusztów. Akcesorium tego systemu uzupełniają płyty żeliwne tylko w tym przypadku musimy z grilla usunąć aż dwie części rusztu.

Stosowanie systemu „Do more” pozwala na jednoczesne przygotowywanie różnych potraw, w woku żeliwnym możemy przygotowywać np.: gulasz a obok na płycie np.; warzywa i jeszcze pozostanie nam jeden element rusztu do grillowania mięsa. To znacznie ułatwia przygotowywanie potraw i skraca czas grillowania. Akcesoria systemu są tak dobrane aby pod każdym z nich znajdował się pojedynczy palnik za wyjątkiem płyty żeliwnej, której powierzchnia znajduje się nad dwoma palnikami.

System „Do More” możemy stosować w następujących modelach grilli:

 • seria Imperial
 • seria Regal
 • seria Baron
 • seria Crown oraz Crown Classic
 • serie grilli gazowych do zabudowy Imperial i Regal

W innych modelach grilli Broil King akcesoria po prostu należy ustawić bezpośrednio na ruszcie jedynie płyta żeliwa zmieści się w miejscy ½ powierzchni rusztu. Przy zakupie akcesoriów do grilli:

 • Gem 310
 • Royal 320
 • Seria Morach

należy sprawdzić czy planowane do zakupu akcesoria zmieszczą na się ruszcie.

Akcesoria systemu „Do More”
 • Wok żeliwny – to jedno najciekawszych akcesoriów systemu „Do More” wkładamy go w miejsce pojedynczego rusztu, wykonany z żeliwa doskonale utrzymuje ciepło, posiada miejsce do włożenia uchwytu wielofunkcyjnego ułatwiającego włożenie i wyjęcie woka z grilla.
Żeliwny wok Baron / Sovereign
 • Wąska brytfanna perforowa, wykonana ze stali szlachetnej, przydatna do grillowania warzyw. Otwory w dnie brytfanny pozwalają na odprowadzenie nadmiaru soków, brytfannę ustawiamy na powierzchni rusztu.
Wąska brytfanna perforowana
 • Wok do grillowania, służy do przygotowania mniejszych porcji mięsa lub warzyw, wykonany ze stali szlachetnej, posiada otwory w dnie do odprowadzenia nadmiaru soków. Co ciekawe może służyć za pokrywkę do brytfanny wysokiej.
Wąski wok do grillowania
 • Skrzynka do wędzenia, która umieszczamy na aromatyzerach- służy do grillowania w dymie, dzięki wydobywającemu się dymowi dodatkowo wzbogacamy aromat i smak mięsnych potraw z grilla.
Stalowa skrzynka do wędzenia
 • Zestaw do szaszłyków – znakomicie ułatwia przygotowanie szaszłyków, podstawę umieszczamy na ruszcie, podwójne szpikulce do szaszłyków zapewniają stabilne ustawienie porcji podczas grillowania.
Cedrowa deska do grillowania
Klonowa deska do grillowania
Wąska stalowa płyta do grillowania
 • Płyty żeliwne- obustronne, które możemy używać w grillach z gładkiej strony jak patelni do smażenia i grillowania. Strona prążkowana służy do grillowania mięsa i warzyw.
 • Wąska aluminiowa tacka 3 szt. -wielkością dobrana do powierzchni jednego rusztu w grillach Imperial, Regal, Baron, Crown, Gem i Cart, rozmiar tacki to: 15c36x3,8 cm
Wąska tacka aluminiowa 3szt.

Przy wyborze grilla lub później przy zakupie akcesoriów dobrze jest rozpoznać oferowane możliwości, zawsze dobrze jest skontaktować się ze sklepem specjalistycznym gdzie można uzyskać pomoc i informacje.

Zostaw komentarz