Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Broil King Crown 490-oferta dla tych co lubią mieć dużo

W zasadzie tytuł artykułu już wyjaśnia co możemy otrzymać w modelu Crown 490, linia modeli Crown wzbogaciła się o kolejny egzemplarz obok którego trudno przejść bez zainteresowania.

Model 490 uzupełnia ofertę grilli firmy Broil King o najbardziej rozbudowane i zaawansowane urządzenie do grillowania w serii Crown. Widać od ubiegłego roku, że producent grilli Broil King wprowadza ciekawe rozwiązania technologiczne zapożyczone z modeli bardziej zaawansowanych jednocześnie oferując naprawdę ciekawe grille gazowe dające dużo możliwości za całkiem nieduży budżet.

Crown 490 to ciekawa propozycja dająca szerokie funkcjonalności grillowania, ponieważ grill ten jest dostosowany do systemu DO MORE Broil King-a co znacznie rozszerza możliwości grilla i ułatwia sam proces grillowania, co to jest system DO MORE pisałem już w artykule tutaj, więc nie będę go ponownie charakteryzował aby się nie powtarzać.

Crown 490 otrzymał 4 palniki, żeliwny dwustronny ruszt, kuchenkę boczną oraz rożno, w grillu tym nie może zabraknąć aromatyzerów, które pokrywają całą powierzchnię pod rusztem. Bardzo ważne w grillu Crown 490 jest to, że piekarnik w dolnej części wykonany jest z odlewu stopu aluminium, co ma wpływ na utrzymanie wysokiej temperatury w grillu.

Konstrukcja piekarnika ewidentnie jest zaczerpnięta z grilli Broil Kinga bardziej zaawansowanych technologicznie, jest też kolejne rozwiązanie w konstrukcji szafki grilla, które jest zapożyczone w grilli z serii Baron.

To powoduje, że szafka grilla jest bardzie stabilna a cały grill jest zwarty, do przemieszczania grilla po podłożu służą cztery obrotowe kółka, przy czym dwa kółka posiadają blokady. Mamy więc pewność że grill nie odjedzie jeśli ustawimy grilla na skłonie.

Osobiście bardzo podobają mi się pokrętła, które akurat są niespotykane w innych seriach, bardzo dobrze wyprofilowane pokrętła zaworów są pewne w uchwycie i umożliwiają precyzyjne ustawienie mocy palników w pełnym zakresie 180 ° co jest tylko charakterystyczne dla grilli z wyższej półki.

Może te pokrętła nie są najważniejszym elementem grill ale po prostu wyjątkowo przypadły mi do gustu. Pokusił bym się o „przeszczepienie” pokręteł do serii grilli Monarch, które w prawdzie posiadają system PGT (informację o systemie PGT znajdują się tutaj) ale pokrętła w Monarchach w moim odczuciu są do poprawy, może mój tekst zachęci konstruktorów grilli Monarch do tej estetycznej i funkcjonalnej zmiany.

Dla klientów, którzy chcą aby ich grill posiadał maksymalne wyposażenie fabryczne producent przewidział kuchenkę boczną, elektryczne rożno oraz dedykowany palnik do rożna. Mogę śmiało powiedzieć, że grill Crown 490 jest w pewnej mierze konkurencją dla grilla Baron 490, oczywiście są różnice ponieważ Crown jest serią budżetową ale może o różnicach pomiędzy seriami napiszę w kolejnym artykule.

Podsumowując recenzję Crown 490 to bardzo interesujące urządzenie, które da swojemu właścicielowi dużo frajdy z racji bogatego wyposażenia oraz przystosowania do systemu DO MORE, uważam, że w bieżącym sezonie i nadchodzących grille z serii Crown mogą mieć wysokie udziały w sprzedaży.

Zainteresowanych szczegółami technicznymi grilla Crown 490 zapraszam do strony z tym modelem, która znajduje się tutaj.

Zostaw komentarz