Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Crown 440 kolejna wisienka w ofercie grilli Broil King

Seria grilli pod nazwą Crown jest już znana klientom, poszukujący dobrych grilli gazowych.  Niewątpliwie zakup grilla Crown 440  marki Broil King jest warty rozważenia, poniżej chciałbym przybliżyć ten model wszystkim, którzy poszukują ciekawego grilla oferującego szerokie możliwości.

Wraz z modernizacją grilla Baron z serii 400, nowe otwarcie otrzymał  również grill Crown 440, to grill, który oferuje dużą powierzchnię do grillowania. Wymiary głównych rusztów to niewątpliwa zaleta urządzenia z wymiarami 44 cm głębokości oraz 65 szerokości, pozycjonują go już na półce obok średnich i dużych grilli dzięki czemu przygotujemy potrawy dla całkiem sporej grupy biesiadników i dodatkowo półka górna o wymiarach 17 cm głębokości 64 cm szerokości.

Co ważne Crown 440 posiada podwójne ruszty żeliwne analogicznie jak w modelach Royal czy Gem.

Jak jesteśmy przy zaletach grilla to ważnym elementem jest piekarnik wykonany z odlewu aluminium, co zapewnia lepszą stabilizację temperatury podczas grillowania. Pod praktycznie całą powierzchnią rusztu znajdują się aromatyzery i to one w głównej mierze odpowiadają za smak i aromat BBQ.

Grill Crown 440 oferuje również możliwość zastosowania w nim akcesoriów z systemu „Do More” co oznacza np.; że po wyjęciu jednego z rusztów w to miejsce można włożyć wok żeliwny i przygotowywać w nim potrawy jak na kuchni gazowej. Akcesoria w znacznej mierze  poszerzają możliwości grilla a te z systemu Do More powodują że przygotowywanie potraw jest po prostu bardziej komfortowe, zawsze warto mieć lepszą opcję.

Ciepło w grillu to nie tylko dobra izolacja  piekarnika ale również efektywne palniki, które dostarczają energii do grillowania, w Crownie 440 mamy do dyspozycji 4 palniki tubowe, które potrafią rozgrzać wnętrze piekarnika do temperatury 375 o C.

W dobrym grillu nie może zabraknąć też estetycznych smaczków, bo nawet bardzo dobre urządzenie powinno też dobrze wyglądać, po prostu musi cieszyć oko. Często grill stanowi jeden z głównych elementów aranżacji ogrodu czy tarasu więc te aspekty estetyczne mogą być ważne. Do tych smaczków należy zastosowanie ozdobnych chromowanych śrub w pokrywie grilla. Z drugiej strony od dołu w podstawie grilla zastosowano listwę ze stali szlachetnej.

Ważny jest też kształt samej pokrywy grilla a do modelu Crown 440 przeszczepiono estetykę z pokryw z takich modeli jak Regal czy Imperial a więc z tych flagowych modeli z najwyższej półki.

Dla wygody użytkownika butla gazowa chowa się całkowicie w szafkę znajdującą się pod piekarnikiem a boczna kuchenka pozwala na podgrzewanie sosów czy innych potraw uzupełniających te przygotowywane bezpośrednio na grillu.

Omawiając zalety grilla Crown 440 nie możemy zapomnieć o okresach gwarancyjnych, warto pamiętać, że producent udziela 10 -letniej gwarancji na piekarnik oraz 5 letniej na palniki tubowe.

Crown 440 to naprawdę silny zawodnik w grupie grilli marki Broil King, który będzie z pewnością będzie cieszył swojego właściciela. A propos zadowolenia użytkownika to nie możemy pominąć aspektu ceny, która w sezonie 2021  wynosi 4399 zł brutto a to jest naprawdę niewiele za tak dobrego grilla.

Zostaw komentarz