Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Baron S 590™ nowy model grilla Broil King 2022

Nowy sezon grillowy przed nami i na rynku pojawiają się zapowiedzi nowego sprzętu do grillowania firma Broil King w bieżącym sezonie jak zwykle zaskakuje nowymi propozycjami grilli. W tym artykule chciałbym zaprezentować grilla model S590™ z serii Baron.

Jeśli chcemy rozszyfrować oznaczenie to literaS” w kodzie oznacza, że grill wykonany jest ze stali szlachetnej a konkretnie z tej stali wykonana jest pokrywa piekarnika, drzwiczki w szafce pod grillem. Jak w każdym grillu Baron, półki boczne oraz panel sterowania również są wykonane ze stali szlachetnej.

Cyfra5” oznacza, że w grillu znajduje się 5 szt. podwójnych palników Dual-Tube ™, które dzięki systemowi dwóch rzędów otworów znajdujących się po obu stronach palnika ciepło jest równomiernie rozchodzi się po piekarniku grilla.

Liczba 90” oznacza, że grill jest wyposażony w kuchenkę boczną, która znajduje się po lewej stronie oraz rożno z silnikiem elektrycznych i dedykowanym do niego palnikiem.

Charakteryzując grilla Baron S 590™ do wyróżniających go cech należy zaliczyć bardzo dużą powierzchnię rusztów do grillowania, wymiary rusztów głównych wynoszą 81 x44 cm do tego dochodzi półka górna wykonana prętów ze stali szlachetnej o wymiarach 80x 17 cm.

Tak duża powierzchnia do grillowania sprawia, że może obsłużyć tym grillem naprawdę duże przyjęcie a nawet Baron S 590 może posłużyć jako uzupełnienie zaplecza gastronomicznego w ogródku zewnętrznym restauracji.

Ciekawa stylistyka i wiele elementów grilla ze stali szlachetnej powoduje, że grill wygląda bardzo profesjonalnie jak przystało na produkt klasy Premium. W Baronie zastosowano 5 dwustronnych rusztów żeliwnych Flav-R-Cast™, które można ustawiać pod kątem tak aby soki z potraw łatwiej można było odprowadzać do miski ociekowej znajdującej się pod piekarnikiem.

W grillu Baron S 590™ piekarnik zbudowano z jednego odlewu stopu aluminium, dzięki któremu łatwiej utrzymać stabilną temperaturę we jego wnętrzu.

Nie możemy pominąć zastosowania podświetlenia w 7 pokrętłach, które sterują pracą grilla, jasność podświetlenia uzależniona jest od aktualnej mocy palnika, to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które pozwala obserwować po zmroku z jaką mocą pracują palniki ale również jest to też element podnoszący atrakcyjność wizualną grilla, co dla wielu użytkowników może mieć znaczenie.

W grillu znajduje się 5 aromatyzerów Flav-R-Wave™ ze stali szlachetnej, dzięki którym nasze potrawy uzyskują aromat o smak potraw barbecue.

Jeśli potencjalny użytkownik poszukuje grilla, który posiada systemem PGT to Baron S590 oferuje to rozwiązanie, co jest wyróżnikiem grilli z najwyższej technologicznie półki. Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi systemem PGT zapraszam tutaj, gdzie w krótkim materiale filmowym przedstawiam główne elementy systemu PGT

Na uwagę zasługuje konstrukcja szafki pod grillem zwłaszcza w dolnej części, gdzie zastosowano nową konstrukcję, dzięki temu rozwiązaniu grill jest bardziej stabilny. Na uwagę zasługuje estetyka szafki gdzie w dolnej części zastosowano narożniki z tworzywa a od frontu grilla zdobi listwa ze stali szlachetnej.

Grill wyposażony jest w cztery kółka skrętne z możliwością blokady co umożliwia bezpieczne ustawienie grilla.

Baron S 590™ to kolejny model w serii grilli Baron, który powiększa drużynę grill o bardzo mocnego zawodnika, który będzie zaspakajał oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów, którzy preferują dużą powierzchnię do grillowania. Na koniec warto dodać że grillach z serii Baron możemy stosować akcesoria systemu DO MORE co czyni z naszego grilla wielozadaniowy sprzęt kuchenny, no pamiętajmy tylko, że grilla używamy na przestrzeni otwartej.

Podsumowując, Baron S 590™ to grill gazowy z wyższej półki w którym zastosowano sprawdzone i nowoczesne rozwiązania, charakteryzujący się bardzo miłą dla oka estetyką, wysoką funkcjonalnością i jakością wykonania, grill ten z pewnością spełni oczekiwania wymagających użytkowników.

No i na koniec musze dodać że jeśli mamy na myśli serię Baron to składa się ona z następujących modeli:

Baron S 590, Baron 590, Baron 520, Baron S490, Baron 490, Baron 440, Baron 420, oraz Baron 320. To imponująca kolekcja świetnych urządzeń, które po prostu zachwycają.

Zostaw komentarz