Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

Akcesoria do grilla- lampka LED z minutnikiem

Mierzenie czasu grillowanej potrawy nie musi być ani trudne ani kłopotliwe, zwłaszcza jak mamy do tego dobry sprzęt do pomocy. Lampka Led z minutnikiem nie tylko podświetli ruszt z grillowanymi potrawami ale również pomoże nam w profesjonalnym grillowaniu.

Lampka LED z minutnikiem
Lampka do rusztu LED z minutnikiem

Marka Broil King oferuje swoim fanom szereg niezbędnych akcesoriów do grillowania, wybór  różnorodność naprawdę może zaskakiwać.  W jednym z artykułów  opisywałem lampki, które  oświetlają nam w ciemnościach ruszty w grillach. Zwracałem na zalety jednej z nich, która poza oświetleniem posiada funkcję minutnika. W tym artykule postaram się przybliżyć funkcjonowanie minutnika, który pomoże nam w profesjonalnym grillowaniu.

Lampka LED Broil King – opis

Lampka wykonana jest z przyjemnego w dotyku plastiku, po pierwszym kontakcie czuć że urządzenie jest solidnie wykonane. Zasilane trzema bateriami 1,5 V o symbolu AA (to te średnie paluszki kiedyś bardziej znane pod symbolem R6). Po włożeniu źródła zasilania możemy przystąpić do eksploatacji lampki.

Lampka do rusztu LED z minutnikiem

Oczywiście nie zapomnijmy jej zamontować na uchwycie grilla, lampka pasuje do grilli marki Broil King z okrągłym uchwytem. Do montażu służy specjalny ścisk śrubowy, wystarczy umieścić szczęki ścisku w uchwycie pokrywy piekarnika grilla  i dokręcić je poprzez pokrętło. Często przy tej czynności można pomylić ustawienie  lampki, najprościej montażu dokonywać na otwartej pokrywie w taki sposób aby świecąca lampka oświetlała ruszt, w naszą stronę powinien być zwrócony wyświetlacz minutnika.

Jeśli montaż mamy już za sobą to chciałbym poinformować, że reflektory lampki stanowią dwa oddzielne cylindry. Poprzez obrót reflektorów  wokół osi uzyskujemy  najlepszy efekt oświetlenia rusztu w grillu.

Aha według podanych informacji  w instrukcji jest odporna na temperaturę ale z pewnymi ograniczeniami.

W przypadku kiedy przy otwartej pokrywie tłuszcz zapali się to w wyniku działania wysokiej temperatury lampka może ulec uszkodzeniu.

Podobnie będzie również w przypadku kiedy będziemy grillować przy otwartej pokrywie. Pamiętajmy o tych zasadach eksploatując urządzenie a z pewnością długo nam posłuży.

Krótka instrukcja obsługi minutnika

Obsługa samej lampki jest prosta wystarczy wcisnąć klawisz z symbolem włączania zasilania aby ja włączyć, ponowne przyciśnięcie klawisza wyłącza na oświetlenie. Podobnie prosta jest również obsługa minutnika, do której będziemy używać trzech przycisków znajdujących się pod wyświetlaczem cyfrowym.

Klawiszem opisanym „TIME” uruchamiamy minutnik. Jednocześnie klawisz ten służy do zwiększania nastawów minutnika. Jedno przyciśniecie zwiększa nam czas o 30 sek. W przypadku wielokrotnego używania klawisza TIME nasz potrzebny czas na grillowanie potrawy zwiększamy co minutę aż do maksymalnie do 90 minut.

Uruchomienie minutnika odliczającego czas (wstecz) następuje poprzez przyciśniecie klawisza  PLAY/STOP. Po upływie zadanego czasu minutnik sygnalizuje nam dźwiękiem, że czas sprawdzić co się dzieje  z naszą potrawą.

Na panelu sterowania znajduję się jeszcze jeden przycisk , który służy do podzielenia ustalonego przez nasz czasy grillowania na , 2, 3 lub 4 części. Wystarczy użyć klawisza „TURNS” aby nasz zadany czas podzielić na kilka części. Po upływie każdej części minutnik wydaje 3 akustyczne sygnały przypominają nam że może czas odwrócić już steka.

Nie używany minutnik samoczynne się wyłączy, jeśli zatrzymamy odliczanie minutnika to również po kilkudziesięciu sekundach wyświetlacz przestanie pracować ale minutnik będzie pamiętać nasze wcześniejsze ustawienia. W trakcie pracy minutnika może obserwować jego wskazanie na cyfrowym wyświetlaczu z niebieskim podświetleniem.

Przypominam, że jeśli nie planujemy przez jakiś czas używać urządzenie to dobrze jest wyjąc  z niego baterie zasilające. Taki sposób będzie bardziej bezpieczny w przypadku wylania się baterii, co może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia lamki z minutnikiem.

Podsumowanie

Z pewnością minutnik to przydatne akcesorium zwłaszcza, że lampa dodatkowo zwiększa nam jego użyteczność.

Lampka z minutnikiem wykonana w bardzo wysokiej jakości, pomoże nam uzyskiwać dobre efekty kulinarne na grillu.

Dwie funkcje połączone w jednej obudowie to praktyczne rozwiązanie. Lampka z minutnikiem predysponuje do akcesoriów w dziale “must have” profesjonalnego mistrza grillowania.

Wszystkim użytkownikom lampki z minutnikiem marki Broil King życzę długiej eksploatacji i uzyskiwania znakomitych potrawa przygotowanych na grillu.

Zostaw komentarz