Infolinia:  723 641 748

PON-PIĄ:  09:00-17:00

RATY 0% PayU

7 zalet grillowania na grillu gazowym

Grille gazowe posiadają szereg zalet, które chcielibyśmy przybliżyć. Czytaj dalej, a przekonasz się, że grill nie służy tylko do grillowania!

Do czego jeszcze służy grill?

Standardowe przeznaczenie grilla to grillowanie kiełbasek i porcji mięsa, a dla wyrafinowanych – warzyw, owoców morza i owoców. My zaczniemy jednak niestandardowo!

Niestandardowe przeznaczenie grilla

Grill to urządzenie o funkcjach i zastosowaniach oczywistych, lecz chyba jego najważniejszym przeznaczeniem, jeszcze przed funkcją przygotowywania jedzenia, jest funkcja społeczna. Od tysiącleci ognisko skupiało wokół siebie ludzi, dawało poczucie bezpieczeństwa, ciepło oraz pozwalało upiec i gotować strawę. Dzisiaj dawne ogniska są zastąpione przez różne kuchenki, piekarni i im podobne urządzenia, które bardziej służą do tego, żeby przygotować jedzenie. Jednak, czy zaprosimy znajomych, aby posiedzieli przy piekarniku elektrycznym czy gazowym i spędzili z nami wspólnie czas w kuchni?

Broil King Regal S590 Pro
1. Funkcja społeczna, czyli wspólne grillowanie

Można będzie się spotkać z rodziną, znajomymi w ogrodzie, na tarasie, gdzieś w pobliżu, gdzie znajduje się urządzenie, które skupia nas wokół siebie. W miejscu, gdzie gospodyni lub gospodarz domu przygotowują na oczach gości wyśmienite potrawy i jeszcze, poza ucztą dla podniebienia, raczą nasze oczy wyszukaną zastawą czy opowiadają interesujące historie o przygotowywanych potrawach. Przy tym wszystkim, nie ma dymu z grilla, który wciska się do oczu i nosa.

2. Grill gazowy jako całoroczna kuchnia zewnętrzna

Poza funkcją, nazwijmy to społeczną, grill gazowy to całoroczna kuchenka, którą szybko przygotowujemy do użycia i urządzenie, na którym możemy przygotować soczystą karkówkę czy kiełbaski, ale również możemy grillować na rożnie, grillować z funkcją wędzenia w dymie, a nawet upiec pizzę lub domowy chleb.
To, do czego będzie służył grill gazowy, tak naprawdę zależy od naszej wyobraźni oraz gamy akcesoriów do grilla dostępnych na rynku.

3Kontrola temperatury w grillu

W profesjonalnym grillu gazowym mamy możliwość pełnej kontroli temperatury, co zapewnia powtarzalność przygotowywanych potraw. Wystarczy przekręcić kurek sterowania na odpowiednią pozycję. Ponadto wartość temperatury jest zawsze widoczna na termometrze.

2 sondy do termometru
4. Oszczędność czasu

Dlaczego? Wystarczy jedynie 10-15 minut na rozgrzanie grilla i możemy zabierać się do grillowania na całego!

5Wygoda i EKO

Brak zadymienia pochodzącego z węgla oraz brak popiołu to ważna cecha grillowania na grillu gazowym. Butla gazowa z pewnością wystarczy na dłużej niż worek węgla lub brykietu, nie trzeba też wysypywać popiołu, a czyszczenie grilla gazowego jest dużo łatwiejsze niż grilla węglowego (więc jest to coś fajnego dla leniuszków).

6. Łatwość czyszecznia

Dzięki pirolizie, czyli wypalaniu resztek w wysokiej temperaturze, mamy z głowy temat mycia! Wystarczy po wypaleniu resztek oczyścić grill szczotką i ewentualnie odkurzyć pozostałości.

7Ekonomia, czyli niższa cena grillowania

Trzeba skalkulować wydatki na węgiel drzewny oraz podpałki, z ceną butli gazowej, która starczy na wiele godzin grillowania i do tego trzeba koniecznie doliczyć cenę nowych urządzeń węglowych, które trzeba będzie zakupić na przestrzeni lat. Każdy powinien to zrobić samodzielnie, chociaż wynik jest łatwy do przewidzenia – grillowanie gazowe po prostu będzie tańsze.

Zostaw komentarz